Loading
Pomoc - strona główna

Odbiór przesyłek w Paczkomatach Inpost

Promocja paczkomaty

KUPUJ WYGODNIE W SKLEPIE e-zegarki.pl I ODBIERAJ ZAKUPY W PACZKOMACIE

Czym są Paczkomaty InPost ?
Paczkomaty InPost to system skrytek pocztowych, podobnych w obsłudze do bankomatów, w których możliwy jest odbiór przesyłki o dowolnej, dogodnej dla adresata porze, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Paczki dostarczane są do paczkomatów do 2 dni roboczych od momentu nadania.
W naszym Sklepie umożliwiamy odbiór zamówień przez system Paczkomatów. Wystarczy podczas dokonywania zakupów, w opcji dostawy przesyłki wybrać Paczkomaty InPost. Za przesyłkę można zapłacić zarówno kartą kredytową i przelewem elektronicznym, jak tradycyjnym.
Podczas dokonywania zakupów, po wyborze formy przesyłki, będziesz musiał dokonać wyboru Paczkomatu, w którym odbierzesz swoje zakupy.

 

Odbiór paczki z Paczkomatu InPost
Gdy Twoje zamówienie dotrze do wybranego przez Ciebie Paczkomatu, otrzymasz SMS i e-mail z informację, że paczka oczekuje na odbiór oraz kodem odbioru potrzebnym do odebrania przesyłki. Aby odebrać przesyłkę wystarczy wpisać na panelu Paczkomatu numer telefonu komórkowego oraz otrzymany kod odbioru, a skrytka z oczekiwaną przesyłką otworzy się.

 

Co zrobić jeśli po wpisaniu kodu skrytka się nie otwiera?
Jeśli po wpisaniu kodu skrytka się nie otwiera, należy najpierw sprawdzić czy wpisywane dane są poprawne. Jeśli to nie przyniesie rezultatu należy skontaktować się z Infolinią firmy InPost pod numerem 801 400 100 (dla telefonów stacjonarnych), 722 444 000 (dla telefonów komórkowych). Infolinia czynna jest w dni robocze w godzinach 7:00 - 22:00.

 

Czy dostanę przypomnienie o odbiorze paczki?
Tak, InPost prześle przypomnienie SMSem i e-mailem po drugim dniu roboczym od momentu doręczenia paczki do Paczkomatu.

 

Ile jest czasu na odebranie paczki od momentu otrzymania powiadomienia o jej doręczeniu do Paczkomatu ?
Od momentu włożenia paczki do skrytki w Paczkomacie paczka oczekuje na odbiór przez 48h. Po tym okresie przesyłkę będzie można odebrać w najbliższym Oddziale InPost przez 11 dni.

 

Czy paczkę w moim imieniu może odebrać inna osoba, dysponująca kodem otrzymanym w SMS-ie lub e-mailu?
Tak, paczkę w Twoim imieniu może odebrać inna osoba, musi jednak dysponować kodem otrzymanym przez adresata za pośrednictwem sms lub e-mail oraz numerem telefonu, jaki został podany w systemie Paczkomaty InPost. Pamiętaj, że ponosisz pełną odpowiedzialność za przekazanie treści wiadomości osobom trzecim.

 

Jakie są koszty dostawy za pośrednictwem Paczkomatów?
Koszty dostawy w naszym sklepie uzależnione są od wagi zamówienia. Szczegółowy koszt transportu zawsze podany jest w koszyku podczas składania zamówienia. Ogólne koszty przesyłki znajdziesz tutaj.
 

paczkomat - jak odbierac