Loading

Zegarki AVI-8

Filtruj listę produktów

Marka AVI-8 to stosunkowo nowe zegarki na tym rynku. Sam brand powstał nie tak dawno, bo zaledwie kilka lat temu - w 2012 roku w Wielkiej Brytanii.

Projekty czasomierzy tej angielskiej marki mają silny związek z technologią oraz lotnictwem cywilnym i wojskom. Zegarki AVI-8 to połączenie pasji do latania wraz z niebanalnym designem. Każdy projekt tej marki to unikalna historia doświadczonych pilotów i inżynierów lotniczych.

Męskie zegarki AVI-8 to projekty nietuzinkowe, które swoich zwolenników znajdą wśród mężczyzn ceniących odmienność, indywidualizm, a także własny styl. Czasomierze tej marki są swoistym uhonorowaniem wszystkich ludzi związanych z lotnictwem: pilotów, inżynierów, konstruktorów i naukowców. Ponadto uwagi osób biorących udział w projektowaniu również są uwzględnianie w fazie projektów oraz wdrażania do produkcji.

Śmiało można powiedzieć, że mężczyźni kochający przygody w przestworzach i niesamowite uczucie wolności odnajdą swój charakter właśnie wśród zegarków AVI-8.
 

Kolekcje AVI-8

Wśród oferty można znaleźć kilkadziesiąt modeli skatalogowanych w pięciu rożnych kolekcjach. Natomiast każda z kolekcji jest inspirowana inną, całkowicie osobną historią i związanym z nim samolotem.

- Lancaster Bomber to w nawiązaniu do samolotu bombowego z okresu II wojny światowej. Czasomierze z tej kolekcji występują w różnych wariantach kolorystycznych, a samo wykonanie jest niezwykle estetyczne.

- Hawker Harrier II inspirowana jest natomiast myśliwcem z 1983 roku. W tej kolekcji dominują zegarki w odcieniach brązu.

- Hawker Hunter to kolekcja nawiązująca do odrzutowca z lat 50. Wizualnie w zegarkach z tej kolekcji widać jak wielką inspiracją był model tego samolotu.

- Hawker Hurricane to niepowtarzalna linia zegarków, której charakterystyczną cechą są wielowarstwowe tarcze.

- Flyboy to seria inspirowana grupą pilotów Lafayette Escadrille. Tą kolekcję cechuje bardzo czytelny cyferblat oraz kontrastowe zestawienie kolorów.
 

Japońskie mechanizmy

W zasobach męskich zegarków AVI-8 znaleźć można modele z japońskimi mechanizmami kwarcowymi, automatycznymi lub solarnymi. Wybrane modele wyposażone są w chronograf, datownik, fluorescencyjne wskazówki oraz indeksy. W procesie produkcji zegarków AVI-8 zastosowano skórę naturalną, tworzywa sztuczne oraz stal nierdzewną. Natomiast wodoszczelność WR50 pozwala to na krótkotrwałe, delikatne zamoczenie np. podczas mycia rąk.

AVI-8 zaprojektował unikatowy zegarek specjalnie dla członków elitarnej 31 eskadry Belgijskich Sił Powietrznych. Model ten jest jednak unikatowy i aktualnie nie jest przeznaczony do sprzedaży.

Kategorie
Cena: 1050 zł 708.00 zł
Cena: 1345 zł 1062.00 zł
Cena: 1345 zł 1062.00 zł
  • 5/5
Cena: 1050 zł 840.00 zł
Cena: 1300 zł 1040.00 zł
Cena: 1175 zł 940.00 zł
  • 5/5
Cena: 1550 zł 1320.00 zł

Więcej o marce AVI-8Asortyment marki AVI-8 opiera się na mechanizmach kwarcowych, automatycznych oraz solarnych. Posiadają szybki z mineralnego szkła, innowacyjne chronografy oraz dekle ze stali nierdzewnej. Każdy z nich posiada swój unikatowy kształt, który zawiera w sobie historię sił powietrznych i bitew lotniczych. Dodatkowym atutem są możliwości wyboru różnych kolorów pasków czy tarcz.

Unikatowe kolekcje

Zegarki Avi 8 dostępne są w 5 kolekcjach, każda z nich honoruje samoloty oraz historię lotników.

Lancaster Bomber

Lancaster Bomber

to kolekcja inspirowana czterosilnikowym brytyjskim samolotem bombowym z okresu II wojny światowej używanym od 1942 roku. Lancaster to ciężka maszyna należąca do brytyjskich Królewskich Sił powietrznych, jest uważany za najbardziej udany bombowiec, co odbija się na estetyce i wykonaniu zegarków z tej kolekcji. Głównym zamysłem i wzorem dla tej linii był kokpit wyżej wspomnianego statku powietrznego.
Hawker Harrier II

Kolekcja Hawker Harrier II

odnosi się do amerykańsko-brytyjskiego samolotu rozpoznawczego i bliskiego wsparcia, pokrótce nazwanego myśliwcem. Pierwszy raz został wyprodukowany w 1983 a jego wartość i uznanie, które zdobył sprawia, że produkowany jest do dzisiaj. Precyzja oraz solidność wykonania, to rzeczy, które znajdziemy decydując się na zakup zegarka z tej linii.
Zegarki Hawker Hunter

Zegarki Hawker Hunter

nawiązują do brytyjskiego odrzutowca z lat 50. Produkty tej linii cechują się idealnie wypracowanymi wykończeniami, ręcznie szytymi paskami z wysokiej jakości skóry oraz tarczami wzorowanymi na wyżej wspomnianym myśliwcu. Finezja i polot, który prezentował sobą ten samolot, był chlubą dla lotnictwa. To samo producenci zawarli w zegarkach Hawker Hunter.
Hawker Hurricane

Linia Hawker Hurricane

zaczerpnęła swoją nazwę i styl od samolotu używanego podczas II wojny światowej. Był to jednoosobowy myśliwiec, który odznaczył się wyjątkowo w 1940r. podczas bitwy o Anglię. Uważany jest bezapelacyjnie za najbardziej niezawodny statek powietrzny tamtych lat. Zegarki z tej kolekcji odznaczają się unikatowymi wielowarstwowymi tarczami, które przypominają radar z widoku lotów. Ten pomysł pokazuje jak bardzo AVI-8 zamiłowani są do historii i lotnictwa.
Seria Flyboy

Seria Flyboy

amerykańską grupą pilotów lotniczych uformowaną podczas I wojny światowej, którzy dołączyli do dywizjonu francuskich sił powietrznych. Prowadzili oni myśliwce, a nazywali się Lafayette Escadrille. Ich heroizm, gwałtowność, lekkomyślność i odwaga odcisnęła swoje piętno w historii lotnictwa, a zegarki AVI-8 starają jak najlepiej oddać hołd ich poczynaniom.

AVI-8 AV-4089-04

1040.00
Sugerowana cena detaliczna: 1300.00 zł
Oszczędzasz: 260.00 zł
  • Model: AVI-8 AV-4089-04
  • Mechanizm: Kwarcowy
  • Przeznaczenie: Dla mężczyzny
  • Koperta: Ze stali nierdzewnej
708.00 zł
940.00 zł
1062.00 zł
1320.00 zł