Loading

Zegarki męskie Atlantic

Filtruj listę produktów

Historia marki Atlantic sięga 1888 roku, kiedy to jeden z twórców szwajcarskich zegarków Eduard Kummer założył firmę EKB w Bettlach. Jako logo wybrano kotwicę i cyrkiel, co miało kojarzyć się z potęgą morza. Niedługo później nazwa firmy oficjalnie została zmieniona na Atlantic. Co ciekawe firma na początku zajmowała się produkcją samych części do zegarków, a dopiero w późniejszych latach tj. dokładnie 1932 roku stworzyła wizjonerski projekt własnej marki.

Jak się okazało było to strzałem w dziesiątkę, ponieważ to właśnie Atlantic był jednym z pierwszych na świecie wodoszczelnym czasomierzem. Na kolejny sukces marki nie trzeba było długo czekać, bo już w latach 50-tych firma wynalazła mechanizm szybkiego przesuwu datownika za pomocą koronki. Dzięki temu rozwiązaniu zegarki z datownikiem były teraz zdecydowanie łatwiejsze w użytkowaniu. Tymi osiągnięciami szwajcarska marka Atlantic na stałe wpisała się w historię światowego zegarmistrzostwa jako marka solidna, godna zaufania.

Do Polski zegarki męskie Atlantic trafiły w 1950 roku i od razu szturmem zdobyły polski rynek stając się numerem jeden wśród dostępnych wówczas na rynku marek.

Dzisiejsze męskie czasomierze Atlantic to produkty dla mężczyzn o silnym charakterze, świadomych swojej pozycji i gotowych zawsze dążyć do wyznaczonego celu. Niesamowity kunszt i precyzja sprawiły, że te zegarki męskie Atlantic to prawdziwa ikona wśród szwajcarskich czasomierzy. To produkty luksusowe, ale cenowo przystępne dla miłośników klasycznych linii.

W czasomierzach tej marki stosuje się szwajcarskie mechanizmy ETA lub Ronda, które umożliwiają zastosowanie funkcji m.in. chronografu. Oprócz klasycznych modeli kwarcowych w ofercie dostępne są jeszcze zegarki automatyczne oraz bardzo cenione wśród znawców sztuki zegarmistrzowskiej zegarki mechaniczne.

 

Atlantic - marka premium

Jak przystało na markę premium szwajcarskie serca męskich zegarków Atlantic otoczone są luksusowymi komponentami. Do produkcji stosuje się m.in. tytan, złoto, skórę naturalną oraz stal szlachetną 316L. Tarcza zegarków chroniona jest przed zarysowaniami w możliwie najlepszy sposób, a mianowicie przy pomocy szkiełek szafirowych.

Atlantic podzielony jest na kilka kolekcji. Najpopularniejsza z nich, to kolekcja Worldmaster oraz Worldmaster Art Deco. To nowoczesna technologia zamknięte w klasycznym designie. W kolekcji tej można znaleźć również produkty z tarczą open-heart - eleganckie czasomierze z widocznym mechanizmem. Prawdziwy symbol prestiżu.

Dla miłośników luksusu stworzono kolekcję Atlantic Seagold. W tym wypadku zgodnie z samą nazwą koperty w tych czasomierzach wykonane są z 14 karatowego złota.

 

Zegarki męskie Atlantic - prawdziwie dla wilków morskich

Atlantic to przecież marka dedykowana żegludze i morskim przygodom. Idea firmy zainspirowała projektantów do stworzenia linii z niezwykle wysoką klasą wodoszczelności WR200 lub WR300. To kolekcje kolekcje Mariner oraz Seashark. Do marynistycznego stylu nawiązuje również kolekcja Seaport. Na tarczach zegarków z tej kolekcji umieszczono kierunki wskazujące cztery strony świata. Warto wspomnieć, iż od niedawna ambasadorem marki został Kapitan Tomasz Cichocki - światowej sławy żeglarz i podróżnik.

Inne prestiżowe grupy to: Seamoon, Seacrest, Skipper oraz Atlantic Speedway Royal. Ta ostatnia dedykowana jest mężczyznom kochającym styl retro. Speedway to przecież żużel i na tym polu czasomierze Atlantic też mają duże znaczenie. To właśnie ta marka jest często widoczna na stadionach żużlowych oraz regularnie sponsoruje ten czarny sport.

Oznaczenie Swiss Made na czasomierzach Atlantic nie powinno pozostawiać wątpliwości, iż jest to produkt klasy premium. Wie o tym czołowy ambasador marki Krzysztof Hołowczyc - znany i ceniony polski kierowca rajdowy, który od wielu lat jest swoistą twarzą męskich zegarków tego szwajcarskiego producenta.