Loading

Smartwatch Kocur – Jaguar Connected

O marce Jaguar dawno nic nie wspominaliśmy, jest to brand który stale się rozwija, a w naszym kraju powoli zdobywa większą popularność. A naprawdę jest się czym zainteresować, nowości od Szwajcarskiego producenta posiadają system Hybrid, na europejskim rynku znany pod nazwą Connected – pozwala on połączyć nasz czasomierz ze smartfonem za sprawą modułu bluetooth. Dziś przybliżymy nieco możliwości nowej kolekcji, a także przyjrzymy się bliżej konstrukcji zegarków. Czy Jaguar wprowadza na rynek rewolucję, czy może jest to tylko drobna ewolucja? Wszystkiego dowiecie się w tym właśnie artykule… miłej lektury.

 

Jaguar Connected ze smarffonem

 

Jaguar – rzut oka na brand

Zegarki Jaguar istnieją na rynku nie tak długo jak większość gigantów z konkurencji. Firma została założona w 1983 roku przez szwajcarskiego zegarmistrza Petera Hassa. Od samego początku filarem dla firmy stało się zamiłowanie do perfekcji w każdym tego słowa znaczeniu. Fascynacja precyzją spowodowała, że produkty wypuszczane z logiem drapieżnego jaguara wykonane są na naprawdę najwyższym poziomie. Trwałość produktów i wspomniana precyzja to nieodzownie znaki towarowe marki. Odporność na uszkodzenia mechaniczne, sprawne i niezawodne mechanizmy, nowoczesne rozwiązania to elementy, z których Jaguar czerpie wiele korzyści, zarówno projektowych jak i marketingowych. Ewidentnie obserwujemy obecnie wzrost popytu na produkty "smart", z którymi jak do tej pory Jaguar nie miał zbyt wiele wspólnego. Kolekcje klasycznych czasomierzy, w końcu musiały zostać uzupełnione o produkty, które biją rekordy na obecnym rynku. Technologia Hybrid/Connected ma zmienić kurs brandu i przyspieszyć jego wielki wzrost. Czy tak się stanie? Kibicujemy!

 

 

 

 

Oczywiście widoczne powyżej zegarki to zaledwie kilka wybranych pozycji. Więcej modeli Jaguar Connected znajduje się pod tym linkiem.

 

Jaguar Connected – Ewolucja w dobrym kierunku

Największą zaletą nowej hybrydy od Jaguara jest możliwość kontroli wielu rzeczy jednocześnie, trzymania ręki na pulsie w kluczowych momentach. A to wszystko za sprawą systemu filtrowania powiadomień, który dzięki subtelnej wibracji na nadgarstku poinformuje jeśli ktoś będzie chciał się z nami skontaktować. Całość konfigurowana jest za pomocą aplikacji mobilnej, którą ściągamy na swojego smartfona. To daje możliwość kontroli nad połączeniami oraz wiadomościami także płynącymi z sieci i różnych portali społecznościowych. O priorytecie wyświetleń i komunikatów decydujemy sami.

Kluczem do sterowania jest przycisk umieszczony na pięknej koronce z logiem Jaguar. Wskazówki analogowe umieszczone na tarczy pokazują nam drugą strefę czasową, datę oraz aktualny odczyt… wszystko to możemy modyfikować pod konkretny "smart' cel. Za pomocą przycisków bocznych możemy sterować muzyką z telefonu komórkowego, robić zdjęcia, zapisywać lokalizację, szukać telefonu w przypadku, gdy go zagubisz, wszystko to podnosi komfort użytkowania, ale nie jest żadną rewolucją.

Marka ewoluuje i to nie podlega dyskusji, jest to dobry kierunek, a sam projekt jest bardzo udany i godny polecenia – jednak wszystkie te rozwiązania widzieliśmy już wcześniej, chociażby w smartwatchach marki Kronaby.

Wracając jednak do modelów kolekcji Connected ich specyfikacja jest całkiem pokaźna. Średnica koperty wynosi 45,7 mm co czyni model całkiem sporą bestią. Szkiełko szafirowe to prestiżowy dodatek znany już z innych modeli tego producenta, zapewnia wysoką ochronę przed zarysowaniami. Całość została wykonana ze stali szlachetnej wysokiego gatunku (316I), a część modeli posiada powłoki PVD. Ogromnym plusem jest również wodoszczelność, która wynosi, aż 20 ATM! A to pozwala nam na nurkowanie z naszym czasomierzem. Mechanizm nie jest bliżej znany, jego bateria wytrzymuje do 2 lat pracy jak podaje producent. Zegarek posiada również system podświetlenie Super-LumiNova oparty na powłoce świetlnej.

 

Jaguar Connected z boku