Loading

Wysyp podróbek G-Shock! Dlaczego warto postawić na oryginał?

Na rynku dosyć często i niestety w dużych ilościach napotkać możemy podrobione zegarki różnych marek. W Polsce (i nie tylko) prym wiodą lewe zegarki upodobnione do kolekcji G-Shock i uwierzcie nam na słowo – niektóre podróbki wyglądają niemal identycznie co ich oryginały. Jedni chcą uniknąć oszustwa, inni natomiast szukają tańszej alternatywy. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam jak uniknąć zakupu podrobionego czasomierza i wyjaśnimy dlaczego warto postawić na zakup produktu oryginalnego.

 

G-Shock

 

Wszędzie G-Shock! Ale czy ten model to przypadkiem nie fake?

Zegarki G-Shock zdobyły ogromną renomę dzięki wieloletniej pracy konstruktorów. Teraz mamy możliwość dopasowania czasomierza do własnych, ekstremalnych bądź nie, potrzeb. Każdy zegarek trafiający od Casio na rynek musi przejść szereg testów, aby gwarantował niezawodność swojej pracy. Choć zegarki podrobione, tak zwane "fake watch" potrafią wyglądać niemal identycznie co oryginał, to o żadnych testach, czy kontroli jakości nie ma tutaj mowy i przede wszystkim to powinniśmy mieć na względzie.

Może wydawać się, że ceny większości modeli G-Shock są dosyć wysokie, szczególnie gdy porównamy je do modeli podrobionych, które wyglądają niemal identycznie. Nie powinniśmy się jednak wcale zastanawiać, czy przyoszczędzić w tym przypadku. Większość modeli z kolekcji jest warta swojej ceny i będziemy to mogli odczuć korzystając na co dzień z takiego zegarka. Renoma brandu nie wzięła się z nikąd i należy o tym bezwzględnie pamiętać.

 

Oryginalny zegarek kontra podróbka

 

Jak uniknąć zakupu podróbki?

Większość konsumentów nie będzie w ogóle myślała o zakupie modelu podrobionego. Chcąc kupić oryginał często pojawiają się wątpliwości – a to niższa cena, nieadekwatna do rynku, bądź drobny detal różniący się na poszczególnych aukcjach w internecie. Jak uniknąć nieświadomego zakupu "fake" zegarka?

 

Kupuj produkty w autoryzowanych sklepach

Sklepy posiadają certyfikaty producenta, bądź dystrybutora marki i to powinno stanowić klucz w zakupie zegarka oryginalnego. W naszym sklepie masz właśnie pewność zakupu oruginalego produktu. Zwracajcie uwagę na etykiety, numery seryjne modeli oraz na hologram – naklejkę polskiego dystrybutora. To elementy gwarantujące bezpieczne zakupu. Dodatkowo sprawdź, czy zakupiony model dostarczony zostanie z gwarancją i czy masz możliwość przedłużenia jej – jest to opcja, która dla zegarków Casio dostępna jest już od bardzo długiego czasu. Wystrzegaj się aukcji i ofert z gwarancjami serwisu zewnętrznego, w większości przypadków coś takiego nie istnieje i jest to pierwsza oznaka, że niestety ale czasomierz to podróbka.

 

Zwracaj uwagę na szczegóły

Prawdą jest, że podróbka nie będzie wyglądać tak doskonale jak oryginalny czasomierz. Na pierwszym planie wysuwa się tworzywo z jakiego wykonano czasomierz, wygląda ono tanio, często błyszczy jak chiński plastik. G-Shocki wykorzystują najnowocześniejsze formy i bardzo trwałe materiały. Zwracaj uwagę na odlewy, unikaj całkowicie ofert na aukcjach, gdzie pokazane jest wyłącznie zdjęcie poglądowe. Napisy to równie ważna kwestia, te w oryginale są idealnie równe, czytelne i głębokie – podrobione mogą być krzywe, umieszczone w innych miejscach.

 

Podświetlenie zegarka

Jeśli masz możliwość wziąć zegarek w swoje ręce to sprawdź w pierwszej kolejności jego podświetlenie – to częsta oznaka, czy zegarkiem jest coś nie tak. Oryginalne G-Shocki dają równomierne światło, bądź takie które rozchodzi się równo z każdej strony. Podróbki mają tendencje do mocnego i nierównego oświetlania – lampka bądź dioda świeci niezwykle nieprzyjemnie i nie jest w stanie objąć całej tarczy.

 

Artykuły i poradniki

Internet jest miejscem, gdzie możemy znaleźć informację na praktycznie każdy temat. A więc jeśli znalazłeś odpowiedni dla siebie model G-Shock to wpisz jego nazwę w wyszukiwarkę. Znajdziesz wiele artykułów oraz filmów z cyklu „Jak rozpoznać podróbkę…”. Naprawdę ułatwi to sprawę i da gwarancję, że nie nadziejemy się na nieuczciwego sprzedawcę.

 

Różne zegarki

 

Wady, wady… same wady podróbek!

Wiemy, że dla wielu konsumentów liczy się wydanie jak najmniejszej sumy pieniędzy. Są jednak modele tańsze, które oferują ciekawe i przystępne rozwiązania – nie musimy kierować się w stronę zakupu podróbek! My odradzamy zakup takich zegarków, są one niczym innym jak oszustwem i próbą zarobienia na renomie innej marki. Dodatkowo takie zegarki nie posiadają zalet, prócz swojej ceny. Tani plastik kłuje w oczy (i czasami też w nadgarstek), wodoszczelność jest równa „0”, podświetlenie nie działa prawidłowo, część funkcji to wyłącznie atrapy, brak gwarancji, złe spasowanie – czyli ogólnie badziew! Niewarty wydania żadnej złotówki.
 

Etykiety