Loading

Zegarki z najpopularniejszych krajów

Trzy zakątki świata zegarmistrzowskiego

Zakup zegarka może wydawać się banalną czynnością, jednak świadomy i odpowiedni wybór wymarzonego czasomierza może pochłonąć sporą ilość czasu. Sprawę dodatkowo utrudnia ogromny asortyment dostępnych na rynku modeli. Rozmyślając nad zakupem tego jedynego, upragnionego zegarka powinniśmy zastanowić się czego od niego oczekujemy. Dzięki sprawnemu ustaleniu stylu, funkcji oraz budżetu możemy zawęzić krąg czasomierzy – a to ułatwi nam podjęcie ostatecznej, odpowiedniej decyzji.

 

Mechanizm zegarka

 

Zegarki japońskie – nowoczesność i przystępność cenowa

Miłośnicy markowych czasomierzy bardzo często sięgają po rozwiązania od producentów z kraju kwitnącej wiśni. Wśród japońskich zegarków znajdziemy takie marki jak Citizen, Casio, czy choćby bardzo dobry jakościowo i przystępny cenowo brand Lorus. Wszystkie te zegarki wyróżniają się przede wszystkim bardzo atrakcyjną ceną, która równo podąża za świetną jakością wykorzystanych komponentów i spasowania konstrukcji.

Zegarki japońskie w znacznej większości posiadają dokładne rodzime mechanizmy – czuwające nad precyzją pracy każdego modelu. Najczęściej wybieranymi mechanizmami są oczywiście zasilania kwarcowe – stałą pracę zapewniają niewielkich rozmiarów baterie. Cena oraz jakość sprowadza się do stwierdzenia, iż zegarki japońskie są świetnym wyborem dla osób praktycznych, dla których mają one pełnić funkcje użytkowe.

 

Flaga Japonii

 

Zegarki szwajcarskie – dokładność, precyzja i kwintesencja klasyki

Szwajcarskie produkcje są jednymi z najchętniej wybieranych czasomierzy przez użytkowników. Od wielu lat cieszą się opinią trwałych i niezawodnych tworów zegarmistrzowskich mistrzów. Zegarki Szwajcarskie kojarzone są z niezwykłą precyzją odmierzania czasu, tradycją oraz niezwykle eleganckim i klasycznym designer. Wśród nich znaleźć można ponadczasowe konstrukcje, ale także oblicza sportowe i wielofunkcyjne, spójnie upakowane modele.

Zegarki z oznaczeniem Swiss Made to takie marki jak Delbana, Alpina, czy chociażby Aviator. Każda z nich posiada w swoim asortymencie wybór bardzo różnorodnych czasomierzy, które sprostają oczekiwaniom każdego najbardziej wymagającego użytkownika. Znajdziemy tu także modele budżetowe, nie tylko i wyłącznie wysoko cenione, klasowe produkty. Jeśli stawiamy na klasykę, prestiż i precyzję to wybór szwajcarskiego zegarka jest właśnie doskonałym strzałem.

 

Flaga Szwajcarii

 

 

Zegarki skandynawskie – lekkość, prostota i elegancja

Zegarki skandynawskie pochodzące najczęściej ze Szwecji, Danii oraz Norwegii zbierają coraz większą rzeszę zwolenników. Popularność takich Brandów jak Triwa, Obaku, Bering, czy Skagen z dnia na dzień stale rośnie, a to za sprawą kumulacji pozytywnych czynników – ceny, jakości i dostępności. Skandynawskie zegarki charakteryzują się przede wszystkim prostym i eleganckim designem, lekkością konstrukcji i doskonałą ceną względem nieprzeciętnej jakości. Powiew morskiej bryzy, subtelne uderzenia fal, spokój piaszczystych plaż to kwintesencja stylu i namacalny obrazek ciężkiej pracy konstruktorów.

Dla kogo kierowane są zegarki skandynawskie? Dla osób, które nie chcą zbytnio epatować wielkimi i błyszczącymi „sikorami”, szukają prostego i niezawodnego rozwiązania do codziennej pracy, chcą podkreślić elegancki styl lub ubarwić biznesowy outfit. Dodatkowym plusem podobnych marek jest ich zaangażowanie w kulturę i walkę z niszczeniem naszej planety i życia. Przykładowo zegarki Triwa wykorzystują materiały z recyklingu oceanicznych śmieci, co więcej nawet broń palna używana jest do przetopu, aby uzyskać materiał na zegarki promujące istotę i cenność ludzkiego życia!

 

Flagii Skandynawskie

Etykiety