Loading

Tommy Hilfiger – człowiek z pasją do mody

Thomas Jacob Hilfiger to amerykański projektant mody, urodzony 24 marca 1951 w miejscowości Elmir. Jest projektantem, twórcą takich marek jak "Tommy Hilfiger", "Tommy Jeans" oraz "Tommy Sport". W kolekcjach mody tego twórcy znalazły się oczywiście zegarki i to niebywale piękne, stylowe czasomierze na miarę obecnych czasów. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej osobistości, zapraszamy do lektury!

 

Logo Tommy Hilfiger Watches

 

Porzucony z własnymi marzeniami

Tommy wychował się w katolickiej, irlandzkiej rodzinie mieszkającej w Elmirze. Był drugim dzieckiem rodziców z dziewięciorga rodzeństwa. W tej samej miejscowości rozpoczął naukę w liceum, którego co ciekawe nie ukończył. Rodzice postanowili wyrzucić go z domu, a los przyniósł Hilfigerowi rok bezdomności. W wieku dwudziestu lat podjął pierwszą pracę, rozpoczął sprzedaż detaliczną na własną rękę produktów tekstylnych. Wkrótce po tych wydarzeniach przeniósł się do Nowego Jorku, by rozpocząć spełnianie marzeń, które skierowane były w branżę projektowania mody. Właśnie z Nowego Jorku Tommy sprowadzał do Elmiry modne w latach siedemdziesiątych jeansy z poszerzanymi nogawkami, czyli popularne dzwony - po czym sprzedawał je w sklepie Brown’s, znanym wszystkim lokalnym mieszkańcom.

Niedługo potem Thomas otworzył własny sklep odzieżowy, który nazwał The People’s Place. Butik ten w bardzo szybkim czasie stał się miejscem spotkań miejscowej młodzieży. W związku ze zmianami, które nadeszły na rynku odzieżowym, większość sklepów tego typu w Elmirze została całkowicie zamknięta. Wkrótce zniknęło też uwielbiane The People’s Place na miejscu którego stanęło centrum handlowo - rekreacyjne First Arena.

 

Thomas Hilfiger

 

Do tego momentu Tommy dorobił się jednak dziesięciu własnych sklepów w Nowym Jorku. Po stracie The People’s Place zajął się wyłącznie projektowaniem własnych ubrań dla swoich butików. Niebawem przeprowadził się wraz ze swoją żoną Susie do centrum Nowego Jorku.

Chociaż młody, bo mający zaledwie 25 lat Hilfiger dostawał propozycje asystowania m.in. Calvinowi Kleinowi, odmawiał, mimo coraz bardziej dotkliwego braku środków do życia i prowadzenia własnych biznesów.

Pozostał wierny sobie i swojej wizji mody, postawił wszystko na jedną szalę - poszedł w modę użytkową i to przyniosło mu ogromny sukces. W 2016 roku pojawił się w filmie Zoolander 2.

Obecnie Thomas, który oprócz produkcji ubrań na cały świat zajął się również tworzeniem nowych perfum, zegarków oraz innych dodatków, zarabia około 15 milionów dolarów rocznie. Ma piątkę dzieci, a aktualną partnerką projektanta jest Dee Ocleppo.

 

Zegarkowa potęga

Marka Tommy Hilfiger znana jest już na całym świecie, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie ubrania tego amerykańskiego projektanta widywane są nie tylko na pokazach i wybiegach mody, ale także na ulicy i to bardzo, bardzo często - właśnie za sprawą casualowego stylu i bardzo korzystnej ceny.

Perfumy mistrza również wchodzą w segment premium, przy jednoczesnym zachowaniu racjonalnej ceny. Zapachy są świetne, modne i niesamowicie trwałe - spory krok do kolejnego sukcesu Thomasa.

Zegarki, no właśnie zegarki Tommy Hilfiger liczą już setki modeli, kilkanaście kolekcji  oraz zestawy specjalne (modne czasomierze z modowymi dodatkami typu bransoletki, czy spinki do mankietów. Przykładem takich mixów może być chociażby damski zestaw Tommy Hilfiger 2770028, lub męski model Tommy Hilfiger Evan 2770062.

Wszystkie te czynniki wpływają na fakt, iż produktami Thomasa można nie tylko zapełnić szafę i kuferek z biżuterią, ale również sprawić komuś bliskiemu fantastyczny prezent na czasie. To właśnie kwintesencja tej marki, prestiż i styl dostępny dla większości ludzi.

 

Zegarek Tommy Hilfiger na ręce

Etykiety