Loading

Unikaj oszustów! - policja rekwiruje tysiące podrobionych zegarków

Niestety od dłuższego czasu eksport chińskich produktów zalewa cały świat, a większość europejskich krajów nie radzi sobie z tym faktem. Na naszym rodzimym rynku możemy znaleźć setki tysięcy podrobionych produktów, a prawo nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony klientów podczas zakupów, niejednokrotnie bardzo drogich zakupów. Większość kupujących myśli, że skoro dokonują zakupu w polskim sklepie lub przez polską stronę internetową, szczególnie gdy znajdują się przykładowo w serwisach takich jak Ceneo, czy Opineo, bądź ich oferta dostępna jest na Allegro zakłada, że nie istnieje możliwość, aby zostali oszukani – przykładowo poprzez zakup towaru podrobionego. Niestety nie ma reguły i każdy sprzedawca, czasami nawet nieświadomie może sprzedać nam podróbkę. Niektórzy nieuczciwi sprzedawcy, względem których toczy się postępowanie karne dalej oferują i sprzedają swoje towary, bez większych problemów i ingerencji prawa względem nich. Jest jednak iskierka nadziei na poprawę tej sytuacji… polska policja reaguje coraz częściej i bardziej efektywnie.

 

Ręka z komputera

 

Jak nie stać się ofiarą oszustów?

Aby uniknąć zakupu podrobionych zegarków, należy wybierać sklepy, których produkty dostarczane są bezpośrednio od oficjalnych dystrybutorów. Powinniśmy za każdym razem sprawdzać, czy sklep posiada odpowiednie certyfikaty i oficjalne gwarancje polskiego dystrybutora – to kluczowe elementy zapewniające bezpieczeństwo konsumenta.

 

Interwencje policji w 2020 roku

Prawo w Polsce względem podróbek jest naprawdę mało restrykcyjne – brak jest jakichkolwiek interwencji w oferty sklepów bez wcześniejszego zgłoszenia sprawy przez oficjalnych producentów, czy dystrybutorów. Właśnie dlatego zakup towaru podrobionego na znanych portalach, czy porównywarkach cenowych staje się tak naprawdę losowy i w każdej chwili możemy na niego trafić.

Najwięksi producenci postanowili podjąć walkę z podrabianymi produktami i nieuczciwymi sprzedawcami i już w 2020 roku po ich interwencji polska policja przeprowadziła masowe działania operacyjne względem oszustów i sprzedawców podróbek. Skonfiskowano podrobione zegarki blisko 20 marek, a ich liczba przekraczała tysiące sztuk.

 

Policja

 

 

Podróbki zegarków na rynku europejskim

Oprócz prężnych działań w Polsce, interwencje odbywają się także w innych europejskich krajach. Niedawno we Włoszech i Grecji służby wykryły tysiące podrobionych zegarków w magazynach oraz biurach jednego z dużych i renomowanych sklepów zegarkowych. Rozpoczęto postępowanie karne, również pod kątem podatkowym.

Pomimo stale trwającej pandemii koronawirusa, w październiku 2020 roku polska policja na terenie jednej z posesji w gminie Latowicz przeprowadziła czynności operacyjne zabezpieczając w tym momencie towar podrobiony o szacowanej wartości ponad 3 milionów złotych!

Niestety dalej bezpieczne zakupy w sieci nie stają się oczywistą rzeczywistością. Poprzednie lata przynosiły takie informacje jak przykładowo sytuacja w Czechach, gdzie czeska policja zajęła towar ze sklepowych magazynów, z których produkty trafiały również do Polski. Kolejny raz przejęto dziesiątki tysięcy podróbek.

Podobna interwencja odbyła się nieopodal Warszawy, gdzie policja skonfiskowała ponad 5 tysięcy zegarków pochodzących z chińskich fabryk podróbek. Ze względu na ciągle toczące się postępowania nie ujawnimy nazw żadnego z tych sklepów, czy "pseudo dystrybutorów".

 

Różnice względem oryginału? Nie daj nabić się w balona!

Najczęstszymi przykładami podróbek są oczywiście zegarki marek modowych takich jak np. Tommy Hilfiger, Lacoste, Fossil. To wszystko za sprawą nazwiska, bądź marki, które stają się symbolem dobrego gustu, stylu i mody. Dlatego właśnie często przysłowiowe "klapki na oczach" mogą totalnie przyćmić naszą czujność i uwagę w pędzie poszukiwania najlepszej oferty.

Często produkty podrobione nie mają wcale niższych cen, a jedynie nieznacznie są obniżone względem oryginałów, to wszystko aby zachować pozory i nie wzbudzać zbytnich podejrzeń.

Jak nie dać się oszukać? Odpowiedź jest prosta, a narzędzi naprawdę sporo. Przede wszystkim sprawdźmy pochodzenie zegarków w danym sklepie, certyfikaty oraz wygląd gwarancji jaka będzie nam dostarczona. Drugim, bardzo skutecznym sposobem jest sprawdzenie wyglądu zegarka względem przykładowych filmów dostępnych w sieci, w których praktycznie każdy model porównywany jest do innych podróbek. Ludzie starają się coraz bardziej ingerować w sprawy towarów podrobionych i pomagają sobie nawzajem. Dlatego nie warto kupować zegarków w sieci, bez wcześniejszego "śledztwa".

 

Duża liczba zegarków

 

Mamy nadzieję, że każdy klient odwiedzający naszą stronę jest świadom bezpieczeństwa jakie zapewniamy względem każdego zamówienia. Wszystkie nasze zegarki pochodzą od oficjalnych polskich dystrybutorów, oferując oryginalne zegarki, gwarancje oraz opakowania. Dziękujemy, że jesteście z nami. Wykorzystując kod "czytambloga" podczas składania zamówienia możecie obniżyć cenę dowolnego zegarka, aż do -10%! Do następnego.

Etykiety