Loading

PRO TREK seria PRT-B50 - zdobywamy szczyty z Casio!

Linia PRO TREK jest marką stworzoną przez Casio, podobnie jak G-Shock. Przeznaczenie zegarków PRO TREK jest jednak bardziej sprecyzowane - kierowane są one bowiem do miłośników wspinaczek górskich, zdobywców szlaków i podróżników. Co ciekawego prezentuje seria PRT-B50? Poza znanymi już z innych modeli funkcjami, nowe zegarki Casio ma wyróżniać perfekcja w odmierzaniu czasu oraz wygoda użytkowania. Zaczynamy!

Protrek 1

 

Bluetooth, quad sensor - siła PRO TREK

Seria PRT-B50 wyposażona została w poczwórny czujnik - trzy sensory odpowiadają za prawidłowy odczyt kompasu, ciśnienie barometryczne, wysokość oraz temperaturę, czwarty czujnik odpowiada za liczenie kroków. Każdy model z tej serii posiada funkcję Smartphone Link, która pozwala połączenie się zegarka z aplikacją PRO TREK Connected poprzez wykorzystanie technologii Bluetooth, oferując szereg funkcji, które wspierają zajęcia na świeżym powietrzu, w tym wspomniane wcześniej wspinaczki, wędrówki oraz podróże.

Protrek 2

 

Automatyczna korekta czasu

Zegarek jest resetowany regularnie 4 razy w ciągu doby poprzez aplikację w smartfonie, wszystko za sprawą poprawnego wyświetlania czasu - zarówno domowego, jak i światowego. Reset jest również możliwy z pozycji manualnej - przy użyciu jednego przycisku możemy resetować czasomierz podczas przekraczania stref czasowych. Dokładny czas w bieżącej lokalizacji jest wyświetlany natychmiast z uwzględnieniem DST, czyli czasu letniego.

Protrek 3

 

Czas światowy dla ponad 300 miast całego świata!

Aplikacja może również służyć do wyboru miasta z dowolnego zakątka na świecie. Po wybraniu miasta za pomocą dotyku na mapie lub liście zawierającej ponad 300 miast, czas w wybranym mieście jest wyświetlany na tarczy z uwzględnieniem czasu letniego - wcześniej wspomiany system DST.

 

Dokładny system wyświetlanego czasu

Dokładne informacje o czasie (UTC) są pobierane przez smartphone z serwera czasowego bezpośrednio z Internetu lub sieci GSM. Następnie smartphone analizuje pobrane dane czasowe oraz własne dane pozycjonujące dotyczące strefy czasowej i DST, czyli czasu letniego wraz z bieżącą lokalizacją. Pozyskane wyniki są ze sobą porównywane, a uzyskane błędy niwelowane do minimum - następuje reset zegarka do prawidłowego czasu. Komunikacja Wi-Fi jest również możliwa, pozwala ona uzyskiwać informację o czasie również w pomieszczeniach zamkniętych, lotniskach oraz metrach.

Protrek 4

 

Oferta, cena i warianty

Seria ta nie jest specjalnie rozbudowana pod kątem wariantów kolorystycznych, aczkolwiek naszym zdaniem prezentowane modele są bardzo schludne i po prostu - ładne.

W naszym sklepie dostępne są cztery modele Protrek PRT-B50. Ich ceny wahają się w przedziale między tysiąc, a dwa tysiące złotych w zależności od wariantu pasek/bransoleta oraz zastosowanego materiału (dostępne są również wersje tytanowe). Zdecydowanie cena chociaż niezbyt niska, jest odpowiednia dla tego typu sprzętu. Jakość stoi na najwyższym poziomie, wszystkie elementy są doskonale spasowane, a zastosowane technologie pozbawione są wad, co sprawia że korzystanie z zasobów nowego PRO TREKA jest czystą przyjemnością.

Pamiętajcie też, że zawsze możecie do nas napisać lub zadzwonić i porozmawiać o szczegółach danego modelu, w tym także o jego cenie ;)

 

 

Etykiety