Loading

Dekalog udanego zakupu zegarka dla mężczyzny

W dzisiejszych czasach wybór sprzętu odmierzającego czas na nadgarstku, może stanowić wyzwanie. Aktualnie na rynku znajduje się bardzo szeroki wybór zegarków, zarówno klasycznych jak i będących ciekawym dodatkiem stylistycznym. Przed wyborem chronometra warto zapoznać się z informacjami na jego temat. Walory estetyczne czy modowe trendy, które są obecnie na topie to nie wszystko. Zegarki męskie dostępne na rynku różnią się znacznie propozycją cenową, parametrami i komponentami z których zostały wykonane.

Podczas zakupów warto więc zadać sobie pytanie. Jaki czasomierz będzie dla mnie odpowiedni? Jaki produkt spełni moje oczekiwania? 

Poniższy artykuł przedstawia przyjazny przekrój będący jednocześnie przewodnikiem, opisującym możliwości jakie oferuje rynek zegarków.

 

Zegarki męskie

 

1. Określ jakie funkcje musi spełniać zegarek aby był brany pod uwagę przy zakupie.

2.  Zastanów się jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni. Czy ma on być duży - na bransolecie, bardziej elegancki - na pasku ze skóry. A może szukasz zegarka wykorzystujące tworzywo sztuczne z przeznaczeniem sportowym?

3. Po przeanalizowaniu dostępnych modeli wybierz te, które spełniają Twoje kryteria zwracając tym razem uwagę na ich wersje kolorystyczne. Wiele modeli z danej kolekcji różni się od siebie kolorystyką  tarczy, indeksami lub rozmieszczeniem datownika.

 

Funkcje jakie musi spełniać zegarek

 

4. W przypadku gdy poszukujesz zegarka wizytowego warto abyś zwrócił uwagę na modele o stonowanej kolorystyce odpowiednie do spotkań biznesowych. Właściwie dobrany zegarek jest jak biżuteryjny dodatek do obrączki  każdego mężczyzny. Na oficjalnym spotkaniu zaznaczysz swoją pozycję w klasyczny, a nie krzykliwy sposób co może być pozytywnie odebrane, zwłaszcza jeśli Twoi rozmówcy znają chociaż kilka marek czasomierzy.

5. Prowadzisz sportowy tryb życia lub jesteś powiązany z formacjami mundurowymi takimi jak wojsko, straż pożarna, policja itp.? Nie trać czasu i odszukaj odpowiedni zegarek dla siebie.  Kolekcja G-Shock marki Casio to zegarki godne polecenia i na pewno odporne na różne sytuacje, które mogą Cię spotkać w pracy.
G-Shock to niezwykle wytrzymałe zegarki które są wpisane do księgi rekordów Guinessa po tym jak po jednym z nich przejechała 25 tonowa ciężarówka pozostawiając zegarek w nienaruszonym stanie.
Jako ciekawostkę dodam, że pierwszy projekt czasomierza tej kolekcji został zaprojektowany przez Pana Ikuo Ibe, którego zegarek został przypadkowo zerwany z nadgarstka. Zegarek po upadku został doszczętnie zniszczony. Od tamtej pory w tej kolekcji pojawiły się modele odporne na błoto, rdzę czy fale magnetyczne. Te wielofunkcyjne praktyczne dzieła sztuki, posiadają wiele użytkowych funkcji takich jak termometr lub barometr z wysokościomierzem, wykres przypływów i odpływów, czujnik pulsu czy podwójny chronograf czyli stoper manualny.

 

Zegarki sportowe

 

6. Jak to wszystko działa?
Każdy z zegarków posiada mechanizmy oraz pewne technologiczne rozwiązania które mają zapewnić jego bezawaryjne, dokładne działanie. Co będzie najlepsze dla Ciebie? Poniżej znajdziesz krótki opis najczęściej spotykanych propozycji, które przygotowali różni producenci.
- Mechanizm kwarcowy. To w zasadzie najczęściej spotykany obecnie mechanizm w zegarkach, który zasilany jest klasyczną baterią kwarcową. W zależności od rodzaju baterii oraz zastosowanych funkcji w mechaniźmie może on pracować około 2-3 lat bez wymiany baterii. Po tym okresie należy dokonać wymiany baterii i zegarek znów będzie nam działać.
- Mechanizm automatyczny. Zegarki, w których znajduje się mechanizm napędzany ruchem ręki. Idealne rozwiązanie dla osób nie rozstających się z zegarkiem. W przypadku gdyby zegarek leżał przez dłuższy czas możliwe jest występowanie pewnego marginesu opóźnienia ponieważ wahadło w mechanizmie stopniowo ustaje. Po wprowadzeniu zegarka ponownie w ruch należy ustawić prawidłową godzinę i cieszyć się z użytkowania.
- Mechanizm solarny. Jak sama nazwa wskazuje napędzany jest  źródłem światła. Zastosowanie tego rozwiązania pozwoli ci raz na zawsze zapomnieć o okresowej wymianie klasycznej baterii u zegarmistrza. Panele słoneczne są umieszczone na tarczy zegarka. Mechanizm pobiera energię również ze światła mieszanego czy sztucznego. Dzięki temu o ile nie zamkniesz zegarka w sejfie na okres przekraczający sześć miesięcy Twój zegarek będzie niezawodnie funkcjonować bez dodatkowego zasilania. To rozwiązanie pozwala ci korzystać z energii odnawialnej i dbać o środowisko.
- Machanizm mechaniczny. Najbardziej prestiżowy mechanizm, jego działanie wymaga ręcznego nakręcania zegarka za pomocą koronki. Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że zegarki te posiadając duszę.

Rodzaje mechanizmów

 

7. Różne style oraz kolekcje zegarków, które znajdują się na rynku mogą przyprawić o zawrót głowy. Pamiętaj aby nie zalać swojego czasomierza! Zwracaj uwagę na klasę wodoszczelności, przedział tego parametru jest różnorodny. Niektóre zegarki przystosowane są do lekkiego zachlapania w innym można pływać w morzu lub basenie, a z niektórymi nawet nurkować na dużych głębokościach. Wodoszczelność zapisywana jest przeważnie symbolem WR, a jej przedział waha się od WR30 do WR300. Najmniej odporne na zamoczenie są oczywiście te modele na których występuje oznaczenie WR lub WR30, a te w których możesz pływać to przeważnie WR200 lub WR300.

8. Jeżeli szukasz czasomierza odpowiedniego do panujących trendów przejrzyj spis dostępnych marek w naszym sklepie. Często wybierane marki takie jak np. Tommy Hilfiger czy Lorus widnieją oznaczone jako bestseller. Sprawdź czy dostępne są różnego rodzaju rabaty lub możliwość zakupu na raty. Możesz też się z nami skontaktować i zapytać o aktualnie aktywne promocje lub zniżki na wybrane marki.

 

Często wybierane marki

 

9. Chciałabyś nabyć zegarek jako prezent dla osoby bliskiej zwróć uwagę na dodatkowe możliwości wzbogacające taki zakup. Istnieje możliwość wykonania grawera na zegarku. Dzięki temu zegarek będzie jedyny w swoim rodzaju i spersonalizowany dokładnie tak jak sobie tego życzysz. Warto skorzystać również z promocji okolicznościowych takich jak dzień chłopaka, dzień ojca, walentynki czy BlackFirday lub wiele wiele innych.

10. Jeśli już znajdziesz kilka modeli które spełniają Twoje kryteria i nie możesz się zdecydować, zadzwoń lub napisz do nas! Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Odpowiemy Ci czym różni się zegarek satelitarny od radiowego. W przypadku gdybyś nie miał możliwości zobaczenia zegarka w sklepie stacjonarnym możemy wysłać zdjęcie danego modelu abyś zobaczył jak prezentuje się na nadgarstku. Pamiętaj jednak, że w naszym sklepie z zegarkami kupisz wybrany model zawsze taniej niż w sklepie stacjonarnym!

Etykiety