Loading

Koniec wakacji! Wracamy do nauki – najlepsze zegarki na nowy rok szkolny

Koniec wakacji to zawsze dobijający moment, kiedy zmuszeni jesteśmy na nowo spakować plecak i udać się do szkoły. Ciepłe klimaty szybko uciekają, a dni stają się krótsze. Ostatnie chwile wakacji najlepiej spędzić na odpoczynku wraz z najbliższą paczką znajomych. Nowy rok szkolny to zupełnie nowe wyzwania i ważny okres rozwoju osobistego. To także doskonały moment na wybór dobrego zegarka, który sprawdzi się jako narzędzie do nauki, pomocne urządzenie, bądź po prostu jako modny dodatek do naszej szkolnej stylówki. W tym artykule pomożemy Ci wskazać drogę do wyboru doskonałego czasomierza. Zapraszamy do lektury…

 

Zegarki do szkoły – prawda i mity

Krótkim wstępem należy wspomnieć, iż stricte "zegarek szkolny" nie istnieje. Nie ma ostatecznego wyznacznika jakim musimy sugerować się podczas wyboru zegarka na lekcje, czy inne zajęcia w szkole. To daje nam dużą swobodę w podjęciu wyboru, ale nie każdy czasomierz będzie w stanie sprostać naszym wymaganiom, a czasami nie będziemy mogli korzystać z jego udogodnień. Dlaczego o tym wspominamy? Chodzi o zegarki typu smartwatch, czyli modele głównie wyposażone w moduł bluetooth, pozwalające na swobodne łączenie się ze swoim smartfonem, a czasami na korzystanie z części jego funkcji na wyświetlaczu zegarka. Brzmi całkiem fajnie, nieprawdaż? Problem pojawia się w niektórych placówkach szkolnych, gdzie korzystanie z takich zegarków jest zabronione. Wszystko za sprawą wielokrotnych prób oszukiwania podczas przykładowo egzaminów – a trzeba przyznać, elektroniczne ściągi to obecnie jedna z najpopularniejszych metod wśród młodzieży. Nauczyciele apelują również, aby nie używać tych urządzeń na lekcjach ponieważ stanowią one swoistą zabawkę i rozpraszają uczniów. Jeśli jednak w twojej szkole, bądź szkole twojego dziecka smartwatche są dozwolone, będzie to dobra opcja z wieloma użytecznymi funkcjami. Zegarki dla nieco mniejszych dzieci powinny być przede wszystkim wygodne, muszą także być całkiem wytrzymałe ze względu na wzmożoną aktywność i niesforne zabawy. Dla najmłodszych zdecydowanym topem są zegarki wielokolorowe, kontrastowe, wyposażone często w duże i czytelne cyferki zamiast indeksów – przydatna rzecz podczas nauki maluchów!

 

Przybory szkolne

 

Świat zegarków dla najmłodszych

Wspominaliśmy już o idealnym zegarku dla naszych najmłodszych dzieci – idealnym wyborem mogą stać się zegarki Knock Nocky, które charakteryzują się bezpieczeństwem, komfortem oraz pełnią funkcję kształcącą. Idealnym przykładem może być model RB3327003 posiadający kolorowe cyferki, pomagające uczyć się liczb, kolorów oraz poprawnie odczytywać godzinę – dobry wybór rozsądnego rodzica! Nieco starsze dzieci mogą być zachwycone wyglądem oraz funkcjonalnością zegarków Ice Watch – model 020321 jest niezwykle wytrzymały, wygodny oraz posiada wysoką klasę wodoszczelności – 10 ATM. Nie tak trudno zrobić mu "krzywdę", więc nawet najbardziej wybiegane dzieciaki nie powinny stanowić problemu dla takiego zegarka. Alternatywą może stać się smartwatch od firmy Garett, kolekcja Kids Star bogata jest w wiele mocnych i bardzo użytkowych elektronicznych czasomierzy. Paski w tych zegarkach są niezwykle wygodne, a obudowa pełniąca funkcję komperty chroni wyświetlacz przed zbiciem. Zegarki te zostały również wyposażone w wiele przydatnych funkcji, takich jak tryby śledzenia co może być przydatną funkcją dla rodzica. Ostatnia propozycja to klasyczny modowy zegarek, rozwiązanie dobre dla spokojniejszych dzieci, bądź młodych modowych zajawkowiczów! Tommy Hilfiger Kids 1720022 to kwintesencja dziecięcej mody użytkowej wydana przez jednego z najpopularniejszych projektantów ze Stanów Zjednoczonych. Szkolny look gwarantowany!

 

 

 

 

 

 

Szkolny świat młodzieżowych zegarków

Temat zegarków dla starszych dzieci, młodzieży oraz dorosłych jest bardzo obszerny. W dzisiejszych czasach nie ma co ukrywać moda wysuwa się na pierwszy tor. Dla osób, które pragną jednak posiadać użytkowy, ale zarazem modny czasomierz idealnie sprawdzi się kolekcja G-Shock od japońskiej firmy Casio. Zegarki te wypełnione są po brzegi funkcjonalnością i do tego ich wytrzymałość nie ma sobie równych. Zegarki te stały się ikoną już wiele lat temu i do dziś świetnie prezentują się w modowych kanonach. Nowy rok szkolny to również czas na odświeżenie swojej szafy – nowe ciuszki i dodatki na pewno wywołąją pozytywne reakcje wśród rówieśników. Podążaj za lekkim i wygodnym stylem. Obecnie na czasie są zegarki pochodzące z kolekcji Tommy Hilfiger, Lee Cooper, Timberland, Lacoste oraz Guess. W trendy wpisują się również marki takie jak Jaguar, Edifice oraz Police – ostatni brand to doskonała alternatywa dla droższych modeli spod szyldu Diesel. Jesteśmy świadomi faktu, iż młodzież w wieku licealnym, w kwestii wyboru własnego zegarka rzadko będzie kierowała się zdaniem rodziców, a tym bardziej nie powierzy im decyzji jego wyboru – jest to rzecz normalna, taki ‘buntowniczy’ okres. Dlatego też nie prezentujemy konkretnych modeli, a jedynie podsuwamy pomocne ścieżki. Więc do dzieła! Ubieramy się modnie i idziemy podbijać szkolne korytarze!

Etykiety