Loading

Citizen Series 8 - co musisz wiedzieć

Firma Citizen jest znana z produkowania mechanicznych zegarków i dąży do zaspokojenia szerokiego rynku, oferując kolekcję Series 8 z odpowiednimi funkcjami i stylem na co dzień. Męskie zegarki serii 8 Citizen, oryginalnie wprowadzone w Japonii w 2008 roku, są obecnie ponownie prezentowane na całym świecie wraz z nowymi modelami.

Ta wyjątkowa kolekcja nowoczesnych mechanicznych zegarków łączy w sobie elegancję i precyzję, tworząc zegarki inspirowane tradycją, dokładnością i stylem życia współczesnego Tokio. Nasz sklep e-zegarki.pl oferuje oczwyście także dostęp do automatycznych zegarków Citizen z serii 8, które przenoszą mechaniczne zegarmistrzowstwo na nowy poziom.

 

Zegarki mechaniczne

Zegarki z kolekcji Series 8 wykorzystują smukły Kaliber 90, co pomaga utrzymać niewielką grubość koperty, poprawiając wygodę i możliwość noszenia. Są napędzane automatycznym mechanizmem Citizen Caliber 9051, który ma 24 kamienie, 42-godzinną rezerwę chodu i jest oceniany na dokładność -10/+20 sekund na dobę. Mechanizm ten posiada również technologię Parashock chroniącą przed wstrząsami oraz jest odporny na pole magnetyczne.

Niektóre modele, jak Citizen Series 8 GMT Limited Edition NB6032-53P, są wyposażone w automatyczny mechanizm Citizen 9054. Funkcja GMT umożliwia podróżowanie w czasie i przestrzeni. Mechanizm ten ma około 50-godzinną rezerwę chodu.

Kolekcja wykorzystuje również inne mechanizmy opracowane przez Citizen, takie jak:

  • Kaliber 0950 w modelach 870
  • Kaliber 9051 w modelach 831 i 890
  • Kaliber 9054 w modelach 880


Wszystkie te mechanizmy są automatyczne i oferują zwiększoną odporność na pole magnetyczne do 16 000 A/m. Zegarki serii 890 mają średnicę 42,6 mm, grubość 11,7 mm, wodoszczelność 200 m i są napędzane mechanizmem automatycznym Citizen Cal. 9051.

 

 

Wyróżniające cechy projektu

Zegarki z serii 8 Citizen wyróżniają się starannie dopracowanym projektem, który łączy precyzyjne rzemiosło z nowoczesną estetyką. Oto kluczowe elementy ich wyjątkowego designu:

Dwuczęściowa konstrukcja bezeli w modelu 870 Mechanical podkreśla kunszt zegarmistrzowski Citizen. Wybór stali nierdzewnej zamiast tytanu nadaje zegarkom pożądaną masywność, kojarzoną z luksusem mechanicznych czasomierzy.

Dodanie wariantu GMT do linii Series 8 wpisuje się w filozofię projektową Citizen opartą na "ostrości". Lśniące, wypolerowane powierzchnie tworzą efektowną grę świateł, a funkcja GMT symbolizuje globalny charakter kolekcji.

Tarcze zdobią wzory zainspirowane Tokio, np. motywy nawiązujące do nocnego krajobrazu miasta. Zastosowano także rozwiązania poprawiające czytelność, jak wypukłe indeksy i wskazówki.

Obudowa ma ośmiokątny kształt z nutą retro lat 60. i 70. Jej średnica 40 mm i długość od oprawy do oprawy 48 mm zapewniają doskonałe proporcje i wygodę noszenia. Mieszanka wysoko wypolerowanych i satynowanych powierzchni tworzy "hipnotyzujący" efekt odbijania światła.

Seria 8 GMT Limited Edition NB6032-53P to złocona, limitowana do 1300 sztuk edycja ze stalową bransoletą w dwóch odcieniach złota. Posiada funkcje GMT, datownik i obrotową lunettę do odczytu drugiej strefy czasowej.

 

Zegarek citizen series 8 w kolorze złotym

 


Zrównoważony rozwój i partnerstwa

Citizen angażuje się w inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska poprzez partnerstwa z organizacjami non-profit. Firma zobowiązała się przekazywać 1% przychodów ze sprzedaży na stronie internetowej w USA na rzecz organizacji ekologicznych, współpracując z 1% for the Planet. Ponadto Citizen współpracuje z Everybody Solar, aby dostarczać projekty czystej energii do społeczności defaworyzowanych.

Firma nawiązała również partnerstwo z American Forests, najstarszą ogólnokrajową organizacją non-profit zajmującą się ochroną lasów, w celu tworzenia zdrowych i odpornych lasów. Citizen wspiera również odpowiedzialne wytwarzanie skóry poprzez Leather Working Group.

Poprzez te partnerstwa z:

  • 1% for the Planet
  • Everybody Solar
  • American Forests
  • Leather Working Group


Citizen angażuje się w inicjatywy mające na celu ochronę środowiska naturalnego i promowanie zrównoważonych praktyk.

 

Czy warto kupić?

Zakup zegarków Citizen Series 8 oferuje wiele korzyści. Po pierwsze, modele te są wyposażone w szafirowe szkiełka, które są bardziej odporne na zarysowania niż mineralne. Ponadto, wysoka czytelność tarcz i lśniące wykończenie sprawiają, że zegarki te są niezwykle atrakcyjne wizualnie. Co więcej, posiadają one wodoszczelność 100 metrów, co czyni je odpowiednimi do pływania i nurkowania z rurką.

Kolejną zaletą jest długotrwała luminescencja, zapewniająca doskonałą widoczność w ciemności. Jednak należy pamiętać, że bransoleta nie posiada mikro-regulacji, a koronka nie jest oznaczona logo Citizen.

Zegarki te są bardzo dobrze wycenione biorąc pod uwagę wszystkie ich zalety. Kupując taki zegarek w naszym sklepie online masz pewność zakupu oryginalnego zegarka oraz wsparcie autoryzowanego serwisu w razie takiej potrzeby.

 

FAQs

Jak rozpoznać model zegarka Citizen po jego oznaczeniach?

Model zegarka Citizen można rozpoznać po unikalnej referencji, która jest kombinacją cyfr i liter. Owa referencja jest zazwyczaj umieszczona na deklu lub kopercie zegarka i składa się z 5-10 znaków, które mogą być rozdzielone kropkami.

 

Czym jest technologia Eco-Drive w zegarkach Citizen?

Technologia Eco-Drive, stosowana przez firmę Citizen, to innowacyjny sposób na zasilanie zegarków, który wykorzystuje światło do wytwarzania energii. Ta energia jest magazynowana w specjalnej mikrokomórce, napędzając precyzyjny mechanizm kwarcowy, co umożliwia odmierzanie czasu.

 

Czy marka Citizen jest uznawana za dobrą markę zegarków?

Tak, Citizen jest uznawany za jedną z najlepszych marek zegarków na rynku. Firma ta produkuje własne mechanizmy, które są wysoko cenione i często wykorzystywane również przez inne marki. W ofercie Citizen znajdują się zegarki zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

 

Jak można sprawdzić model zegarka Citizen?

Aby sprawdzić model zegarka Citizen, należy odnaleźć numer identyfikacyjny zegarka, który jest wytłoczony na jego deklu. Ten numer pozwoli na znalezienie właściwej instrukcji obsługi oraz identyfikację konkretnego modelu.

 

Zegarek citizen series 8

Etykiety