Loading

110 lat TOPR z limitowaną edycja zegarka Alpina

W świecie zegarków ostatnio sporo się dzieje. Aktualnie doczekaliśmy się niezwykle wyjątkowego czasomierza z szwajcarskiej marki Alpina.

Najważniejszy zegarek na ten momento to bez wątpienia AL-240TOPR4E6 TOPR Limitowana Edycja - jest to swoisty ukłon i uhonorowanie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego z okazji 110 jubileuszu istnienia.

 

śmigłowiec topr nad tatrami

 

Pomysł założenia górskiego pogotowia ratowniczego narodził się już w 1908 roku po śmierci polskiego kompozytora Mieczysław Karłowicz podczas lawiny śnieżnej w Tatrach. Jednak organizacja na dobre zaczęła działać dopiero 11 lat po tym wydarzeniu. Ważny przełom w górskim ratownictwie nastąpił w 1963 roku, kiedy rozpoczęto wykorzystywać śmigłowce w akcjach ratowniczych. TOPR to wyjątkowe stowarzyszenie, w którym praca ratowników jest nieoceniona, a ilość uratowanych żyć nie zna miary. W związku z tym część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na rzecz tego pogotowia. Wymagania, aby zostać ratownikiem są wysokie. Poza doskonałą znajomością topografii gór należy posiadać szereg innych umiejętności. Średnia liczba interwencji w ciągu roku to 2,5 tys.

 

helikopter topr

 

Jak to bywa w przypadku takich wyjątkowych okazji prezentowany model objęty jest limitacją. Cały nakład liczy zaledwie 199 sztuk. Alpina to szwajcarska marka, w której najważniejszy jest klient, estetyka i wysoka jakość oferowanych produktów. Taki też jest najnowszy czasomierz. Projektanci zadbali nie tylko o design,ale również funkcjonalność, wyposażając ten model w klasę wodoszczelności pozwalającą na pełne zanurzenie. Koperta zegarka wykonana jest ze stali szlachetnej, a główny pasek ze skóry naturalnej. Ochronę cyferblatu stanowi szkło szafirowe. Czasomierz wyposażono w mechanizm kwarcowy, kaliber mechanizmu to: AL-240. Na tarczy zegarka umieszczono logo TOPR-u- niebieski krzyż na białym tle. Do zestawu dołączony jest dodatkowy, kauczukowy pasek oraz książka „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”.

 

śmigłowiec topr z zegarkiem alpina

 

Zainteresowanie zegarkiem jest ogromne, a ilość ograniczona. Cena jest bardzo atrakcyjna i wynosi jedynie 3189 zł. Kupując ten model masz świadomość, iż nosisz czasomierz z niezwykłą historią i dokładnie taki sam widnieje na nadgarstkach ratowników TOPR-u. Dodatkow na spodzie wygrawerowany jest unikalny numer z serii oraz logo Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Taki zegarek z pewnością może być idealnym prezentem nie tylko dla osoby chodzącej po górach lecz także dla każdego kto chce mieć coś unikalnego, niedostępnego w masowej sprzedaży.

Etykiety