Loading

Zegarki Alpina

Tę markę rozpoznacie z daleka dzięki charakterystycznemu logo, na które składa się czerwony trójkąt z białym kołem w środku. Szwajcarskie zegarki Alpina wytwarza firma z długą, ponad 130-letnią historią, która swój początek bierze w 1883 roku w Genewie w Szwajcarii. Firma jest pionierem jeśli chodzi o rozwiązania, dzięki którym szwajcarskie zegarki zasłynęły na cały świat stając się źródłem znanego powiedzenia, że coś chodzi jak w szwajcarskim zegarku.

Wszystkie sportowe zegarki Alpina dostępne w naszej kolekcji pochodzą z autoryzowanej dystrybucji i posiadają certyfikat. Objęte są gwarancją producenta, którą realizują autoryzowane punkty serwisowe w całej Polsce.

 

Sportowe zegarki pełne innowacji

Już w latach 20. XX w. firma posiadała ponad 2000 punktów sprzedaży zegarków na całym świecie, co jak na tamte czasy jest liczbą naprawdę imponującą. Ponadto opatentowała liczne rozwiązania, które obecnie są standardem jeśli chodzi o zegarki sportowe. Kultowy model tej marki to czasomierz Alpina 4 zaprojektowany w 1938 r. Dziś Alpina jest jedną z niewielu szwajcarskich marek zegarmistrzowskich, która projektuje, wytwarza i montuje wszystkie elementy zegarków na miejscu w Szwajcarii.

Firma nie zaprzestała kroczyć drogą innowacji także w czasach współczesnych. W 2015 roku Alpina wprowadziła na rynek pierwszy szwajcarski smartwatch. W ten sposób stworzyła nową kategorię zegarków w szwajcarskim przemyśle zegarmistrzowskim. Sportowe zegarki Alpina, zgodnie z misją marki zachwycają niezawodnością i precyzją działania nawet w wymagającym środowisku jakim są Alpy.

 

Zegarki męskie Alpina

Czasomierze dla Panów to doskonałej jakości produkty, który zachwycają nowoczesną technologią i niezawodnością nawet w trudnych warunkach. Zegarki męskie Alpina odniosły sukces na całym świecie także dzięki eleganckiej, a zarazem sportowej stylistyce. Zgodnie z zamierzeniem pierwszych konstruktorów, męskie zegarki Alpina zostały stworzone dla sportowców, inżynierów, techników i poszukiwaczy przygód. Pierwszym urzeczywistnieniem tej wizji stał się ikoniczny model „Alpina 4”, który szybko zdobył popularność wśród alpinistów, pilotów wojskowych, nurków, oficerów marynarki wojennej i piechoty. Sprawdził się wszędzie tam, gdzie absolutna niezawodność niezbędna do realizacji misji była na wagę złota.

Sportowe zegarki męskie Alpina są projektowane i wytwarzane zgodnie z czterema naczelnymi zasadami, którymi kieruje się firma. Prawdziwy zegarek sportowy jest więc antymagnetyczny, wodoodporny, przeciwwstrząsowy oraz wykonany ze stali nierdzewnej. Antymagnetyczność oznacza, iż będąc narażonym nawet na niewielkie wahania pola magnetyczna, zachowuje swoją precyzję w odmierzaniu czasu. Ta filozofia i bezwzględne przestrzeganie standardów spowodowała, że zegarki męskie Alpina cieszyły się niezrównaną popularnością wśród Panów aż do lat 70. XX w. (tzw. kryzys kwarcowy). Także dzisiaj sportowe zegarki męskie Alpina produkowane są z zachowaniem obowiązujących od dziesięcioleci standardów horologicznych i wytwarzane w nowoczesnej manufakturze w Szwajcarii.

Zegarki męskie Alpina oferujemy zarówno z mechanizmami kwarcowymi, jak i automatycznymi. Wśród wielu modeli swój idealny zegarek znajdzie zarówno mężczyzna kochający sport, jak i technologiczne innowacje. Np. zegarki z kolekcji AlpinerX lub SeaStrong posiadają łączność bluetooth oraz, w przypadku większości modelu, umożliwiają pomiar temperatury, odbiór położenia z satelit GPS lub pomiar fazy snu. Zegarki Alpina dla Panów dostępne są zarówno na bransolecie ze stali nierdzewnej, jak i w wariancie na pasku ze skóry naturalnej. Są idealne jako prezent dla każdego mężczyzny.

 

Zegarki damskie Alpina

Jeśli szukasz sportowego, niezawodnego zegarka dla kobiety doskonale sprawdzą się zegarki damskie Alpina. Czołowa damska kolekcja Alpina Comtesse to czasomierze posiadające bardzo wysoką klasę wodoszczelności WR100. Dzięki temu pozostają nienaruszone nawet podczas kąpieli np. na basenie. Jednocześnie są to zegarki w wersji z połyskującej stali nierdzewnej, dzięki czemu są odporne na korozję, a jednocześnie znakomicie podkreślają stylizację. Idealne na stok narciarski, jak i do pracy. Czasomierze dla Pań tej marki to szwajcarska niezawodność podkreślona zgrabną linią, dzięki czemu doskonale prezentują się na kobiecym nadgarstku.

Uwagę warto zwrócić także na Alpina Comtesse Horological Smartwatch. Są to sportowe zegarki damskie automatyczne typu smartwatch wyposażone w pomysłowe mechanizmy zamknięte w estetyczną kopertę i pasek. Te zegarki damskie Alpina można połączyć ze smartfonem, a po instalacji dedykowanej aplikacji posiadaczka tego niezwykłego cacka może obsługiwać z jego pomocą wiele dodatkowych funkcji. Bransoleta jest w nich wykonana ze stali nierdzewnej, a klasa wodoszczelności WR50 zapewnia ochronę podczas krótkotrwałego zamoczenia np. podczas mycia rąk.

Jeśli szukasz luksusowego sportowego zegarka dla Pań, który sprawdzi się w ekstremalnych warunkach, sprawdź zegarki Alpina Avalanche. Kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej chroni doskonałej klasy szkło szafirowe. Zegarki te posiadają wodoszczelność WR 200, która pozwala na pływanie i nurkowanie z akwalungiem.

Brak wyników wyszukiwania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria. Prosimy zmienić wybrane opcje wyszukiwania.