Loading

Sześć niecodziennych ciekawostek ze świata czasomierzy

Zegarki to nie tylko urządzenia, to także elementy biżuterii, jak i całkiem przyjemne gadżety. Mnogość form w jakich możemy spotkać czasomierze staje się niezliczonym wyzwaniem nawet dla największych znawców i fachowców. Dziś przybliżymy Wam niecodzienne projekty, pomysły, a także streścimy początek powstania zegarka naręcznego. Oto sześć ciekawostek, które na pewno Was zainteresują.

 

1. Tokyoflash Fire - prawdziwa łamigłówka w formie zegarka.

Zegarki, choć w większości pełnią rolę elementów dekoracyjnych trzymają się mocno na rynku. Tokyoflash Fire to niekoniecznie przełomowy zegarek mający wprowadzić pewnego rodzaju newonce w rynek, skupiając uwagę na swojej wyjątkowości i totalnej niebanalności. Żółte diody odpowiadają pełnym godzinom, dziesiątki minut - czerwone, natomiast pojedyncze minuty - zielone. Aby odczytać godzinę należy dodawać do siebie odpowiednie diody. Nie jest to na pewno sposób wygodny i szybki, ale robi wrażenie i wraz z osobami, które sposobu na odczytanie prawidłowego czasu nie mają może sprawić sporo zabawy!

Tokyoflash Fire

 

2. Początki zegarka naręcznego.

Za wynalazcę zegarka "kompaktowego" uznaje się Petera Henleina, który w roku 1504 umieścił mechanizm sprężynowy w przenośnym pudełeczku. Były to początki zegarków kieszonkowych. Dopiero z przyjściem I Wojny światowej na rynku pojawiać zaczęły się zegarki przenośne umieszczane na nadgarstku, prototypy pierwszych naręcznych czasomierzy. W tamtych czasach zegarki tego typu były produkowane wyłącznie dla wojska.

Zegarek naręczny

 

3. QlockTwo - inteligentny zegar.

Zegary marki QlockTwo szokują od dłuższego czasu swoim designem oraz technologią. Model Creators Edition Metamorphite to prawdziwa perełka w ich asortymencie. Nie ma co się długo rozwodzić na temat tego arcydzieła, zegar po prostu… mówi nam, która jest godzina, wyświetlając napis z aktualnym czasem na pięknie wykonanym blacie. Warto dodać, że istnieje także polska wersja językowa! Cena? W zależności od wielkości, od 8 do nawet 30 tysięcy złotych.

QlockTwo

 

 

4. Bento Watch - zegarek z jedzonkiem…

Nie jest to żart. Bento to japoński pojemnik na przygotowaną żywność, Watch to zegarek… więc mamy niecodzienne połączenie, które szokuje i zaskakuje cały świat! W zegarku pod tarczą umieszczono specjalnie przygotowaną komorę na jedzonko. Wiemy, że japończycy uwielbiają miniaturyzować wszystko wraz z pokarmem, więc pomysł to strzał w dziesiątkę… haha. Zegarek posiada nawet dwie wysuwane i rozkładane pałeczki do konsumpcji ukrytego żarełka.

Bento Watch

 

 

5. Niecodzienna promocja Swatch’a!

Marka Swatch w ramach promocji swoich zegarków stworzyła kilka lokali i wystartowała z Watch-Drive-Thru! Wyglądem do złudzenia przypominające DriveThru Mc Donald’s, w końcu taki był zamysł. Zegarki wybrane przy "tablecie" z głośniczkiem wydawane były w okienku po dokonaniu zapłaty. Co ciekawe pakowane były w pudełka przypominające te z hamburgerów.

Swatch

 

6. Naturalnie Szwajcarski zegarek.

Pisaliśmy już o zegarku z sera, który był w pewnej formie manifestacją niezadowolenia co do ustaleń i ustaw przyznawania etykiety "Swiss Made", które są zbyt łagodne według szwajcarskich manufaktur. Tym razem przyszedł czas na prezentacje "żywego" i pięknie zielonego zegarka stworzonego przez znaną już manufakturę H. Moser & Cie. - tak, dokładnie to Ci od sera ;) Zegarek jest oczywiście w 100% szwajcarski, wszystkie dobra wykorzystane do produkcji przyniosła rodzima ziemia producentów najlepszych światowych czasomierzy. Zamysł ten sam, ma być głośno, ma być niespotykanie - piękny protest. A zegarek naprawdę cudowny. Może pokusimy się o pełny artykuł o nim ;) Wyczekujcie.

Swiss Watch

 

 

To by było na tyle, jeśli chodzi o dzisiejszy artykuł. Mieszając niecodzienny design ze sprawdzonymi mechanizmami przedstawmy wam jednak jeszcze parę perełek z naszej oferty. Jeśli więc szukacie czegoś niespotykanego może Was zainteresować szerszeń od Vostok Europe, a dokładnie model YM86-620C504. Zdecydowanie niecodziennym, ponadczasowym modelem jest także Adidas Archive M1 Z01-513, stylowa, markowa busola nawiązująca do lat 90 ubiegłego wieku. A jeśli szukacie wzorów kwiatowych, lub po prostu ciekawych grafik odsyłamy Was do oferty marki Doodle oraz Ice Watch. Do zobaczenia!

Etykiety