Loading

Sekonda – zegarki z angielską duszą

Angielskie zegarki dostępne na rynku zdobywają obecnie ogromną popularność, choć jeszcze nie tak dawno kraj ten nie kojarzył się zbytnio z zegarkami. A szkoda, bo Brytyjczycy już od wielu lat pokazują światu, że ich kunszt zegarmistrzowski znajduje się na najwyższym światowym poziomie. Kto nie słyszał o Big Benie, największym zegarze Anglii? Dziś pod lupę weźmiemy czasomierze proponowane przez markę Sekonda, która w Wielkiej Brytanii już ogrom czasu cieszy się niezwykłym zainteresowaniem. Od niedawna trafiła również do Polski, a zegarki proponowane przez producenta zakupimy w cenach nawet poniżej 200 zł! Czy warto? Zapraszamy do lektury…

 

Sekonda Logo

 

Czas na herbatkę! Historia Sekonda

Marka Sekonda powstała w 1966 roku i choć jej początki nie były iście angielskie, dzisiaj wszyscy w Wielkiej Brytanii cenią sobie ten brand. Pierwsza sprzedawana kolekcja stanowiła coś w rodzaju rebrandu czasomierzy pochodzących z Rosji. I nie ma w tym nic strasznego, gdyż czasy te były dla rosyjskich zegarmistrzów małą złotą erą. Mechaniczne konstrukcje z Sekonda jako logo, cieszyły się ogromną popularnością ze względu na wysoką jakość, trwałość produktu oraz stosunkowo niską cenę. Wysoki standard około gwarancyjny i szybka pomoc serwisowa dały początek wielkiego popytu na zegarki tej marki. Szybki rozkwit i przypływ środków pozwolił mierzyć się z konkurencją, nawet z gigantami. Sekonda potrafiła wykorzystać moment i zrobiła krok naprzód względem marketingu, innowacyjne kampanie reklamowe sprawiły, że Sekonda stałą się ikoną. Przyszedł jednak i ten gorszy czas w istnieniu firmy, była nim oczywiście era rewolucji kwarcowej. Mimo, że popyt na czasomierze anglików mocno zmalał, marka całkiem dobrze poradziła sobie z kryzysem i w mgnieniu oka odnalazła się w nowym, "nowoczesnym" świecie.

Firma przeniosła wypracowane przez lata doświadczenie i jakość do Hong Kongu, gdzie w dalszym ciągu produkuje zegarki z zachowaniem najwyższych standardów i kontroli. Na rynek trafiły kolekcje z nowym mechanizmem, zasilanym baterią kwarcową – pod koniec lat 70-tych Sekonda sprzedawała już milion zegarków rocznie, stając się tym samym liderem rynku Wielkiej Brytanii i warto tutaj zaznaczyć, że utrzymują tę pozycję do dzisiaj! W 1986 roku na światło dzienne ukazała się reklama brandu, która jest już ikoniczna – chodzi właśnie o tę, w której zegarki rozjeżdża walec! Czysta klasyka brytyjskiego humoru. Aby zachować pozycję w odpowiedzi na potrzeby rynku w roku 1991, Sekonda podwyższa standardy produkcji i wprowadza szereg dodatkowych kontroli jakości, stając się najbardziej bezpieczną i "sterylną" formą produkującą czasomierze. Był to również czas wprowadzenia w rynek kolekcji modowych zegarków w bardzo atrakcyjnych cenach. Zegarki średniej klasy bardzo szybko stały się popularne i ze względów oczywistych, wiodły prym sprzedażowy. Sekonda wykorzystuje mechanizmy pochodzące z Japonii w tym legendarną już Miyotę, niezawodne i super tanie kwarcowe serce. Dzięki tym rozwiązaniom Sekonda na światowym rynku może mierzyć się z takimi brandami jak Casio, Lorus czy Timex.

Oczywiście jak, że jesteśmy autoryzowanym punktem sprzedaży tej marki w Polskce to w naszym sklepie w znajdują się zegarki damskie i męskie tego producenta.

 

 

Zegarek Sekonda

 

Angielskie modne zegarki

Sekonda proponuje nam ciekawe modele "fashion" w różnych pułapach cenowych. Najtańsze modele znajdziemy już poniżej 200 zł. Warto zaznaczyć, że takie kwoty muszą nieść za sobą kompromisy. Sekonda posiada jednak bardzo ważny atut, będący asem w rękawie firmy – projektanci. Inżynierowie z Anglii przykładają ogromną wagę do jakości finalnego produktu. Komponenty to dobrej klasy stal szlachetna odporna na korozję o całkiem przyzwoitych parametrach, skóra naturalna wysokiej klasy, oraz tworzywa sztuczne wykonywane w najnowocześniejszych technologiach. W większości modeli znajdziemy wspomniany mechanizm kwarcowy Miyota, który jest tani w produkcji, ale za to cieszy się mianem dokładnego i niezawodnego. To wszystko składa się na naprawdę solidny kawałek sztuki, stworzonej w naprawdę trudnych warunkach. W naszej ofercie na zegarki Sekonda znajdziecie sporo ciekawych modeli w wyprzedażowych cenach. Warto pochylić się nad tym brandem, bo oferuje on fantastycznie wyglądające czasomierze, idealnie wpasowujące się w obecny styl i trendy. Idealnym przykładem może stać się Sekonda 1195.00, który jest kwintesencją angielskiego stylu. Wysoki połysk stali odbija każdy świetlny refleks, bransoleta mesh jest gładka, a splot został zaoblony, co jest bardzo charakterystyczne dla tego typu zegarków. Okrągła koperta posiada koronkę i dwa trzpienie chronografu, czarna tarcza i proste elementy wraz z datownikiem nadają elegancji i prestiżu. Wodoszczelność na poziomie podstawowym – 3 ATM i nawet całkiem niezłe mineralne szkiełko, które jest w stanie przetrwać całkiem spore otarcia. Czy warto? Zdecydowanie tak!

 

Sekonda 1195.00