Loading

Na której ręce nosimy zegarek męski i damski? Mity i kity!

Temat, który wraca jak bumerang – to właśnie pytanie, na której ręce powinniśmy nosić zegarek? Hasło to powraca do nas co jakiś czas i warto ponownie odświeżyć ten temat. I pomimo wielu lat, ciągle dochodzą do nas nowe stwierdzenia i mity, które w tym artykule obnażymy do granic możliwości. Jeśli jesteście ciekawi co dla Was przygotowaliśmy, koniecznie zostańcie z nami! Miłej lektury…

 

zegarek na ręce

 

Prawa, czy lewa?

Czasomierz to dodatek, który osiągnął miano ponadczasowego – wszystko za sprawą dwóch kluczowych cech. Pierwszą z nich jest oczywiście funkcjonalność, a wskazywanie prawidłowego czasu bywa przydatne w wielu życiowych sytuacjach. Druga kwestia to sam wygląd urządzenia – zegarek może stanowić ciekawy i elegancki dodatek do naszych codziennych stylizacji. Obecnie żyjemy w czasach, gzie na nadgarstkach wielu ludzi zaobserwować możemy różnorakie zegarki. Pytanie nasuwa się samo – na której ręce nosić zegarek? Zanim zaczniemy odpowiadać na to pytanie, to przejdźmy do historii. Początek stulecia, XX wiek to czas zegarków kieszonkowych, które kojarzą nam się z elegancją i łatką każdego dżentelmena tamtych czasów. Pojawienie się zegarków naręcznych traktowane było głównie jako rozwój biżuterii, niżeli samych urządzeń mierzących czas. Wówczas nie była to rewolucja, ani nawet ewolucja – czasomierze naręczne były niezwykle drogie i niewiele osób mogło sobie na nie pozwolić, przez co nikt zbytnio się nimi nie interesował. Przyszłe lata pokazały jak przydatne i wygodne jest to rozwiązanie, a popularność tego towaru rośnie po dziś dzień. A więc prawa, czy lewa? Każdy logicznie myślący człowiek powinien zrozumieć, że w gruncie rzeczy nie ma to żadnego znaczenia, na którym nadgarstku wyląduje czasomierz. Jest to kwestia indywidualna i taka powinna pozostać, w dzisiejszych czasach mniejsze znaczenie ma kultura, nawyk czy przymus… Każdy robi to co mu się podoba i tak powinniśmy to zostawić.

 

Zegarek na ręce

 

Zegarek nosimy na lewym nadgarstku – mit!

Skąd ta ogólna opinia, że zegarek powinniśmy nosić na lewej ręce? W gruncie rzeczy odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Większość z nas, niezależnie od płci jest praworęczna! Racjonalnym więc staje się wybór lewego nadgarstka do noszenia naszego zegarka – wszystko ze względu na praktyczność. Większość czynności wykonujemy prawą ręką i nie chcielibyśmy, aby zegarek przeszkadzał nam w przykładowo pisaniu, czy codziennej pracy. Tak proste okazuje się rozwiązanie tego tematu, analogicznie – osoby leworęczne częściej ubierają zegarki na prawą rękę. Wygoda przede wszystkim i to właśnie tym hasłem powinniśmy kierować się w każdej dziedzinie swojego życia.

 

Zegarek męski i damski – lewo, prawo?

Odpowiedź widnieje już wyżej, ale nie pozostawimy kolejnego mitu samopas. Istnieje ogólne przeświadczenie, że mężczyzna powinien nosić zegarek na lewej ręce, a kobieta może założyć go na prawy nadgarstek. Jest to największy kit jaki kiedykolwiek słyszeliśmy. Faktycznie istnieje obiegowa opinia, iż męskie zegarki zakładamy na lewy nadgarstek, najczęściej do garnituru i biznesowych kreacji. Dobry smak i gust ma tutaj jednak małe znaczenie, gdyż lewa ręka wcale tak bardzo nie różni się od prawej ;) W obecnych czasach mało kto zwraca na takie szczegóły uwagę i ponownie powinniśmy postawić na wygodę własną. Kobiety od lat łamały modowe reguły, a damskie zegarki już długo noszone były dowolnie, na przemian.

 

Zegarek mechaniczny, a kwarcowy – na którą stronę?

Zegarki kwarcowe zasilane są klasyczną baterią, a budowa mechanizmu znacznie odbiega od zegarków automatycznych bądź mechanicznych. W takiej sytuacji wybór nadgarstka może mieć większe znaczenie, o ile zasilanie poprzez baterię posiada w większości przypadków własne zabezpieczenia to z zegarkami o automatycznym naciągu powinniśmy się obchodzić znacznie delikatniej. Tutaj powinniśmy wybrać rękę, którą znacznie mniej pracujemy, aby uniknąć drogich napraw w precyzyjnym systemie pomiaru czasu jakim są werki automatyczne.

 

Ręka z zegarkiem

 

Nowa moda, nowy świat, nowe zasady!

Świat został opanowany przez modę, coraz więcej widocznych kreacji to bardzo odważne motywy, a więc łamanie wszelkich reguł staje się powszechne. Jest to duży plus, gdyż na ulicach doświadczyć możemy znacznie mniej szarości, a prawdziwe charaktery wzajemnie na siebie oddziałują i to w pozytywnym znaczeniu. My radzimy stawiać na wygodę, a wygodą jest także poczucie własnej wartości i samoakceptacji. Dlatego na wybór nadgarstka do noszenia zegarka powinniśmy mieć wpływ wyłącznie my sami. Wszystko się zmienia, technologia oraz ludzie. Nie powinniśmy zatrzymywać w jednym miejscu, jeśli chcemy dojść znacznie dalej! Zegarki na bransolecie, czy na skórzanym pasku mogą tak samo błyszczeć z prawej, jak i lewej strony, niezależnie od swojego koloru, funkcji dodatkowych, czy zwykłego przeświadczenia.

Etykiety