Loading

Sturmanskie Hermaszewski edycja limitowana

Już dosłownie za kilka dni odbędzie się premiera długo wyczekiwanego, wyjątkowego modelu zegarka Sturmanskie dla Generała Mirosława Hermaszewskiego. Jest to ogromna niespodzianka dla wiernych fanów marki i miłośników kosmonautyki. Kim jest Generał Hermaszewski ? Miejmy nadzieję, że nikomu z naszych rodaków nie trzeba tego tłumaczyć. Ale dla pewności przypomnijmy kilka faktów:

Generał Mirosław Hermaszewski to krótko mówiąc pierwszy i dotychczas jedyny Polak, który odbył lot w komos. Pamiętna misja rozpoczęła się 27 czerwca 1978 r. na statku Sojuz-30, który połączył się ze stacją orbitalną Salut 6. Kosmiczna misja trwała 8 dni, a dokładniej 190 godzin, 3 minuty i 4 sekundy. Miejscem lądowania był Kazachstan. Podczas całej misji wykonano 126 okrążeń Ziemi i przy okazji ustanowiono kilka nowych rekordów Polski m.in.: z zakresu prędkości i zasięgu lotu. Generał Hermaszewski pełnił w komosie rolę inżyniera pokładowego, a cala misja praktycznie sprowadzała się do badań i eksperymentów naukowych.

Unikatowy model jest ukłonem w stronę Generała Hermaszewskiego w końcu Sturmanskie słynie z produkowania zegarków będących uhonorowaniem wybitnych zasług z dziedziny nauki i astronautyki. Warto przypomnieć, iż czasomierz brandu Sturmanskie miał na nadgarstku Jurij Gagarin podczas pierwszej na świecie kosmicznej ekspedycji.

 

Edycja limitowana

 

Wracając do tematu jak będzie wyglądał ten wyjątkowy czasomierz? To ścisła tajemnica i jednocześnie niespodzianka. Mamy jednak garść informacji, które pobudzą wyobraźnię do wizualizacji designu zegarka.

Czasomierz Hermaszewskiego będzie posiadał skórzany pasek w ciemnych barwach z tarczą ze stali nierdzewnej i cyferblatem w kolorze kremowym. Szerokość koperty wynosi 44 mm, więc zegarek pod względem gabarytów będzie odpowiedni dla mężczyzny, a przy tym zgrabny. W tym modelu zastosowano mechanizm automatyczny, a wodoszczelność klasyfikuje się na poziomie 5 ATM. Sturmanskie dba oto, aby zegarki były praktyczne zatem najnowszy model posiada przydatne funkcje takie jak: chronograf czy datownik.

Kolejną atrakcją jest grawer 3D na deklu. Przedstawia on podobiznę .. Mirosława Hermaszewskiego :) Oczywiście jak przystało na tak wyjątkowy czasomierz jest on objęty limitacją. Cały nakład wynosi zaledwie 190 sztuk.

Oficjalna prezentacja zegarka nastąpi 28 września podczas Festiwalu Zegarków w Łodzi. Od tego momentu czasomierz będzie oficjalnie dostępny w sprzedaży zatem zapraszamy do zakupów. Kto pierwszy ten lepszy :)

 

Aktualizacja

Od czwartku 3 października 2019 roku model NE86-1855017H Mirosław Hermaszewski dostępny jest w sprzedaży w naszym sklepie.

 

Sturmanskie NE-86-1855017H z otoczką

Etykiety