Loading

Zegarki z misją: marki, które zmieniają świat

Zegarki mogą być nie tylko eleganckim dodatkiem do garderoby, ale także narzędziem, które zmienia świat na lepsze. W dzisiejszych czasach wiele marek angażuje się w różnorodne inicjatywy społeczne i ekologiczne, pokazując, że biznes może być odpowiedzialny i zrównoważony. W tym artykule przedstawimy trzy marki zegarków z różnych segmentów cenowych, które wyróżniają się swoim zaangażowaniem w poprawę kondycji naszej planety i wspieranie społeczności.

 

Omega

Omega to marka, która robi coś więcej niż tylko zegarki. Firma od lat współpracuje z GoodPlanet Foundation, angażując się w projekty ochrony środowiska. Omega wspiera liczne inicjatywy edukacyjne, mające na celu zwiększenie świadomości na temat zmian klimatycznych. Ich współpraca z organizacjami morskimi, takimi jak Nekton, pomaga chronić morskie ekosystemy, w tym zagrożone gatunki rekinów. Omega nie tylko wspiera finansowo te projekty, ale także wykorzystuje swoją globalną pozycję, aby szerzyć wiedzę i zachęcać do działań proekologicznych.

Dodatkowo Omega regularnie wypuszcza limitowane edycje swoich zegarków, z których część dochodów przeznaczana jest na wsparcie ochrony środowiska. Przykładem może być kolekcja Seamaster Planet Ocean, która promuje ochronę oceanów. Omega jest także partnerem projektów filmowych i dokumentalnych, które ukazują piękno i kruchość naszego świata. Wszystko to pokazuje, że Omega to marka z misją, która nie tylko tworzy piękne i precyzyjne zegarki, ale także aktywnie przyczynia się do ochrony naszej planety.

Omega należy do segmentu marek premium, mimo to możesz je kupić o kilka procent taniej, jeśli skorzystasz z kodów rabatowych do sklepu e-zegarki.pl, które są dostępne na stronie Picodi.

 

Oris

Oris to marka zegarków, która od lat angażuje się w ochronę środowiska. Ich kampanie są skierowane głównie na ochronę czystej wody, co jest niezwykle ważne dla przyszłych pokoleń. Oris współpracuje z różnymi organizacjami ekologicznymi, takimi jak Clean Water, aby zapewnić dostęp do czystej wody pitnej na całym świecie. Marka ta nie tylko wspiera finansowo te inicjatywy, ale także aktywnie promuje ekologiczne podejście w produkcji swoich zegarków.

Oris regularnie wypuszcza specjalne edycje zegarków, z których dochody są przeznaczane na ochronę środowiska. Przykładem jest linia zegarków Oris Aquis, która wspiera projekty związane z ochroną oceanów i czystością wód. Dzięki temu Oris nie tylko podkreśla swoją troskę o środowisko, ale także inspiruje innych do działania na rzecz naszej planety. Ich zaangażowanie w zrównoważony rozwój sprawia, że są przykładem dla innych marek w branży zegarków.

 

Citizen

Citizen to marka, która wyróżnia się na rynku dzięki swojej technologii Eco-Drive. Zegarki z tą technologią są zasilane energią słoneczną, co eliminuje potrzebę wymiany baterii. To rozwiązanie nie tylko jest ekologiczne, ale także niezwykle praktyczne. Citizen angażuje się w liczne projekty mające na celu ochronę środowiska i promowanie zrównoważonego rozwoju. Ich działania obejmują redukcję emisji CO2 oraz wsparcie dla odnawialnych źródeł energii.

Citizen współpracuje z różnymi organizacjami ekologicznymi, aby promować odpowiedzialne podejście do produkcji i konsumpcji. Marka ta regularnie uczestniczy w kampaniach edukacyjnych, mających na celu zwiększenie świadomości ekologicznej. Dzięki innowacyjnej technologii Eco-Drive, Citizen przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych, co jest ogromnym krokiem w kierunku ochrony naszej planety. Ich zaangażowanie w ekologię sprawia, że Citizen jest wyborem świadomych konsumentów, którzy chcą łączyć styl z odpowiedzialnością za środowisko.

 

Citizen zegarek męski
 

Etykiety