Loading

Lorus – pozytywne ukierunkowanie marki

Marka Lorus jest już coraz szerzej rozpoznawalna nie tylko na światowym rynku, ale również u nas w Polsce. Zegarki te zdobyły dużą popularność głównie za sprawą swojej niskiej ceny i wysokiej jakości użytych materiałów. Do tego dochodzi jeszcze świeży i nowoczesny design oraz sprawdzone rozwiązania dostępne w innych czasomierzach. Lorus to dzieło wielkiego koncernu Seiko, który stworzył bardzo udaną odnogę swojej działalności – stale rozwijający się brand przyciąga nowych użytkowników, a ci pozostawiają pozytywne opinie i recenzje. Dzisiaj przypominamy historię marki, ich drogę oraz cel – zapraszamy do lektury!

 

Logo Lorus

 

Od początku – przypominamy historię marki Lorus

Pierwsza kolekcja zegarków sygnowanych logiem LORUS pojawiła się w roku 1982. Jakość oraz mnogość modeli do wyboru w atrakcyjnych cenach spowodowały szybki przyrost fanów i ogromny sukces. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że polscy miłośnicy zegarków musieli czekać na ten brand prawie 25 lat! Szerzej dostępny asortyment ukazał się w naszym kraju dopiero w 2007 roku.

Kiedy Lorus rozpoczął swoją przygodę w 1982 roku, rynek wyglądał całkiem inaczej, niż widzimy go obecnie. Technologia zasilania kwarcowego ciągle się rozwijała, a jej stopień zaawansowania był bardzo niski. Rynkiem rządziły głównie czasomierze mechaniczne oraz kilka opcji cyfrowych, a rzesza konsumentów nie miała rozwiniętego toku „kolekcjonowania” zegarków, w celu dopasowywania ich do okazji, czy ubioru. Zegarek stanowił wtedy swoiste urządzenie do… odmierzania czasu, jego kwestie estetyczne dla większości zwykłych ludzi stały daleko za jego funkcjonalnością. Pierwsze lata rozwoju marki odegrały bardzo ważną rolę w kształtowaniu zegarkowego rynku – to właśnie Lorus rozpowszechnił technologię kwarcową wśród zwykłych konsumentów, a ta stała się szeroko dostępna i coraz częściej wybierana.

Koncern Seiko podczas kreowania wizerunku swojego brandu od samego początku kierował się ideą stworzenia zegarków dla osób młodych oraz młodych duchem, tych którzy z pozytywnego nastawienia do świata czerpią wiele radości i potrafią cieszyć się z każdego dnia. Zabieg marketingowy, który przypieczętował ogromny sukces to reklama brandu jako urządzeń wskazujących godzinę wpisanych w nasz styl i charakter.

Każda kolekcja zegarków Lorus łączy w sobie trzy cechy :

1. Szeroki asortyment dla niej i dla niego w kategoriach zegarków sportowych, eleganckich oraz casualowych,

2. Atrakcyjna cena – uśredniając koszt zegarka to ok. 300-400 zł.,

3. Wysoka jakość potwierdzona przez SEIKO.

Dlatego motto firmy po dziś dzień brzmi: „A watch you can trust” co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Zegarek, któremu możesz zaufać”.

 

Lorus Diver

 

Zegarki Lorus – każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Wiecie, w czym tkwi sekret marki Lorus? Przede wszystkim jest to niezwykła funkcjonalność, zamknięta w wysoce jakościowych konstrukcjach, ogólnodostępna w rozsądnych cenach. Oferowane zegarki wyposażone są w szereg różnorodnych funkcji i rozwiązań technologicznych.

Czasomierze tej marki dostępne są dla mężczyzn szukających zarówno nietuzinkowego wyglądu jak i tych którzy potrzebują stonowanego zegarka, którego mogą założyć np do garnituru. Ale w ofercie znajduje się również mnóstwo modeli dla pań, w zasadzie każda młoda dziewczyna lub dorosła kobieta znajdzie tu zegarek pasujący do tego czego akurat potrzebuje. Jak przystało na prawdziwe światową markę nie zabrakło tu także zegarków dla dzieci.

Znajdziemy tutaj modele z odczytem analogowym, cyfrowym oraz tak zwanych cyfrowo-analogowych hybryd. Większość czasomierzy obsługiwana jest przez mechanizm kwarcowy, ale zdarzają się również modele z mechanizmem automatycznym, których o dziwo ceny nie są wcale wyższe (a zastosowane serduszka czasomierzy są naprawdę dobrej jakości). Najwyższa klasa wodoszczelności w modelach od marki Lorus to poziom 10 ATM, czyli całkiem sporo jak na zegarki w tej klasie cenowej.

Zdecydowanie największa gama zegarków wyposażona została również w mineralne szkiełko zapewniające wysoką odporność na zbicie, oraz średni poziom protekcji na zarysowania, co jak się okazuje jest całkiem rozsądnym kompromisem, który uświadczymy nawet w markach o wiele droższych. Dodatkowo czasomierze mogą posiadać takie funkcje jak: datownik, multidatownik, stoper, timer, chronograf, podświetlenie LED, neobrite i wiele innych.

Aby szybko podsumować dzisiejszy artykuł - o marce Lorus na pewno jeszcze usłyszymy, ich zaangażowanie w pro-społeczne akcje jest ogromne, a produkty jakie oferuje brand również stoją na bardzo wysokim poziomie, szczególnie gdy mają tak niską cenę względem konkurencji. Z naszej strony – polecamy gorąco!

 

Zegarek Lorus na ręce


 

Etykiety