Loading

Balticus szokuje nowym zegarkiem! Model wypełniony olejem

Zegarek wypełniony olejem? Tak jest, jeśli jesteście ciekawi co przygotowała nam rodzima marka koniecznie zostańcie z nami. Choć to rozwiązanie nie jest kompletną nowością, to zdecydowanie nie uświadczymy zbyt wielu tego typu modeli. Wyjątkowy zegarek pochodzi ze znanej już kolekcji Gwiezdny Pył. Zapoznajcie się z oryginalnym i nietypowym modelem Balticus The O!

 

Balticus Gwiezdny Pył The O – 3 warianty

Seria Gwiezdny Pył od Balticus została powiększona o nowy model "The O", który możemy dostać w trzech wariantach kolorystycznych. Zegarek jak wspominaliśmy został wypełniony olejem o czym będziemy pisać w nieco dalszej części artykułu. To właśnie za sprawą tego rozwiązania każdy z trzech dostępnych kolorów wygląda oszałamiająco. Podobnie jak w podstawowych modelach kolekcji Gwiezdny Pył, tak i tutaj ujrzymy kopertę o ośmiobocznej podstawie. Dodatkowo znalazła miejsce luneta 12-to boczna posiadająca liczne artystyczne żłobienia. Pierwsze spojrzenie mówi nam, że mamy przed sobą naprawdę solidną konstrukcję o nietuzinkowym, mocnym charakterze. Dodatkowo punktują tutaj agresywne ostre zakończenia, to co ma przyciągać wzrok i przełamywać utarte konwencje. Zegarek ten nie jest wcale duży, jego rozmiary można klasyfikować jako standardowe. Koperta ma szerokość 40 mm, a jej grubość to nieco ponad 10,5 mm. Całość zamyka efektowna, lecz prosta stalowa bransoleta z elementami polerowanymi na wysoki połysk. Cyferblat nie jest już jednolity, żłobienia na tarczy przypominają efekt młotkowanej stali, a to finalnie tworzy złudzenie poruszającej się wzburzonej wody! Projektanci spisali się tutaj na medal, czasomierz ten wyróżnia się na tle konkurencji i jest w stanie stać się istną ikoną marki. Wracając do kolorystyki, zegarek można nabyć w barwie czarnej, zielonej oraz niebieskiej. Na tarczy umieszczono proste indeksy godzinowe o kształcie graniastosłupów. Wskazówki natomiast mają formę nieregularną, zwężają się ku końcom i wydają się być dość mocno masywne, ale wpływa to bardzo dobrze na czytelność. Sekundnik natomiast nie wyróżnia się niczym specjalnym, zakończony został prostym grotem, aby podkreślić szczegółowość modelu. Datownik to zupełna klasyka, okienko ze stalową ramką zostało umieszczone na godzinie 3.

 

Balticus oil

 

Balticus Oil Watch? Polski zegarek wypełniony olejem

Nazwa "The O" odnosi się do angielskiego zwrotu Oil Watch – jest to nic innego jak przestrzeń wypełniona olejem, znajdująca się pomiędzy tarczą i szkiełkiem. Skrót "O" ma odzwierciedlać również poruszający się małych rozmiarów bąbelek powietrza, który znajduje się w każdym z nowych modeli. Stanowi on bardzo charakterystyczny akcent dla nowego zegarka. Przezroczysty olej wypełniający wnętrze to całkowicie nowe doświadczenie dla użytkowników klasycznych czasomierzy. Odczyt czasu to całkowity odlot, będący ciekawym uzupełnieniem dla serii Gwiezdny Pył. Powstałe refleksy świetlne olśniewają i oszałamiają efektami. Patrząc w głąb tarczy nasza percepcja zostaje zaburzona, tworzy się efekt zmieniającej się głębi, a naszym oczom ukazuje się wiele ruchomych elementów. Immersja została podbita poprzez zastosowanie szkiełka ze specjalistyczną optyczną powłoką. Z kwestii technicznych pozostało nam opisać jeszcze komponenty i budowę techniczną zegarka. Stal wykorzystana do produkcji to oczywiście 316L, która świetnie sprawdza się w każdych warunkach pogodowych i solidnie chroni mechanizm przed uszkodzeniami. Elementy NeoBrite to specjalna masa luminescencyjna – grafacja X1 Super LimiNova. Mechanizm to japońska Miyota 2315 pochodząca z fabryki Citizem. Budowa zapewnia odporność na wodę na poziomie 20 ATM, co pozwala na swobodne nurkowanie z zegarkiem na naszej ręce.

 

Balticus Oil

Etykiety