Loading

Zegarki Sturmanskie

Sturmanskie to marka silnie związana z historycznymi wydarzeniami dawnego ZSRR. Narodziny tego brandu datuje się na rok 1949. Produkcją zajmowała się tzw.

Pierwsza Moskiewska Fabryka. Początkowo zegarki były przeznaczone tylko i wyłącznie na potrzeby rosyjskiego wojska. Na szczęście z czasem marka udostępniła swoje produkty szerszemu gronu odbiorców.

Ważnym wydarzeniem, które wpłynęło na rozwój marki było wystrzelenie przez Związek Radziecki pierwszego satelity w komos. Nastąpiło to w 1957 roku i z tej okazji Sturmanskie wypuścił kolekcję Sputnik.

Czym charakteryzuje się ta linia? Wskazówki są pokryte warstwą Superluminova, a niektóre modele posiadają sekundnik w postaci tarczy z okrążającym ziemię satelitą. Za serce zegarka posłużył japoński mechanizm kwarcowy Seiko VD78.
 

Kolekcja Arctica

Kolejnym ważnym wydarzeniem była specjalna ekspedycja na biegun północny, która miała miejsce w 1958 roku. Co tkwiło na nadgarstkach polarników? Oczywiście zegarek Sturmanskie. Na potrzeby tej wyprawy stworzono kolekcję Arctica. Zegarki z tej serii są unikatowe za sprawą tarczy, w której zastosowano 24 godzinną skalę. W rejonach Arktyki nie ma możliwości odczytania godziny z położenia słońca, więc to nowatorskie rozwiązanie okazało się niezwykle przydatne. W zasobach tej linii występują tylko czasomierze z mechanizmem automatycznym.

Wreszcie nadszedł przełomowy dzień 12 kwietnia 1961. Właśnie wtedy Jurij Gagarin jako pierwszy człowiek na świecie odbył lot w kosmos. Nietrudno się domyślić, iż na ręce kosmonauty widniał zegarek Sturmanskie, który okazał się niezawodny w trudnych warunkach przestrzeni kosmicznej.

To jednak nie ostatni raz kiedy zegarek brandu Sturmanskie był obecny w kosmosie. Inne kolekcje odporne na niesprzyjające środowisko to: Striela i Okean.
 

Pasjonaci podróży kosmicznych

Męskie czasomierze Sturmanskie swoją historią zadowolą nie tylko pasjonatów kosmicznych podróży. Marka idąc z duchem czasu stworzyła też legendarny model przystosowany dla potrzeb nurków. Zegarek ten posiada niezwykle wysoką klasę wodoszczelności WR300, pozwalającą na swobodne nurkowanie z butlą.

Dla kogo więc są odpowiednie zegarki tej marki? Z pewnością dla mężczyzn ceniących ich historię, a także dla miłośników prawdziwego kunsztu i porządnej jakości. Panowie, którzy szukają czasomierza z duszą, wybierając Sturmanskie będą zadowoleni. Niepowtarzalny design sprawia, że męskie zegarki tego brandu to produkty oryginalne i jedyne w swoim rodzaju.

Poza niesamowitą i inspirująca historią Sturmanskie mogą pochwalić się wysoką jakością. Co ciekawe w zasobach marki występują tylko zegarki na pasku. Do produkcji kopert używa się stali szlachetnej bądź tytanu. Paski wykonane są ze skóry naturalnej, w nielicznych modelach z tworzywa sztucznego.
 

Funkcje zegarków Sturmanskie

Pod względem wodoodporności również jest w czym wybierać, ponieważ dostępne są różne modele z klasą od WR50 do WR300. Szkiełka chroniące tarcze zazwyczaj są szkiełka szafirowe lub w niektórych modelach szkiełko mineralne.

Ciekawe funkcje jakie posiadają niektóre męskie modele to np. indykator faz księżyca, chronograf lub rozbudowany datownik.

Sentyment do ciekawej historii i przywiązanie do tradycji sprawiło, iż współcześni inżynierowie dalej czerpią wzorce z pierwszych generacji zegarków Sturmanskie. Tym samym wybierając czasomierz tej marki masz pewność, że kupujesz dobry produkt, który posłuży Ci wiele lat.

Sturmanskie
Brak wyników wyszukiwania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria. Prosimy zmienić wybrane opcje wyszukiwania.