Loading

Unikaj podróbek! Wielki Fake w świecie modowych zegarków

Rynek już dawno nasycił się niezliczoną ilością modowych zegarków od najbardziej znanych projektantów i marek. Każda firma stara się coraz szerzej prezentować swoje portfolio, również w kontekście akcesoriów – w tym zegarków. Kolekcji stale przybywa, pojawiają się edycje limitowane, specjalne, a nawet powstają ku tej okazji wymyślne wydarzenia. Prawdą jest, iż świat oszalał na punkcie mody, która zdaje się być na wyciągnięcie ręki. Fakt ten wykorzystać chcą oszuści promujący i sprzedający podrobione towary pod oryginalnym szyldem – jest to zachowanie karygodne i powinno być piętnowane prawnie jeszcze bardziej niż dotychczas. Nie daj się nabić w balona! Dzisiaj przedstawimy kilka faktów dotyczących podróbek i jak je rozpoznać… Miłej lektury.

 

Real vs Fake

 

Internet – miejsce idealne dla oszustów!

Spokojnie, nie jesteśmy tutaj po to, żeby wytykać wady Internetu i zagrożenia jakie może w sobie ukrywać. Niemniej jednak, prawda jest taka iż jest to miejsce perfekcyjne dla wszelakich oszustów czyhających na nasze pieniądze. Najbogatsze źródło informacji, ogromny ‘targ’ i największa galeria świata, to właśnie cyberprzestrzeń której nie jesteśmy wstanie objąć myślami – internet nie ma granic. I to właśnie tutaj musimy się zatrzymać i uświadomić sobie, że często możemy całkiem przypadkowo paść ofiarą oszustwa. Przeglądasz facebooka? No jasne, że przeglądasz… wydawać się może, że wszystkie reklamy, które podstawiane są pod nasze nosy są sprawdzone i mówiąc slangiem młodzieży legit. Niestety nie zawsze tak jest! Filtry, nawet największych portali społecznościowych nie są w stanie wyłapać wszystkiego syfu krążącego w sieci. I tak prostym sposobem klikniesz zakup zegarka przecenionego o kilka stówek… bo jest to mega okazja! No właśnie w tym rzecz, że nie jest. Robisz przelew i co dzieje się dalej? Są dwie opcje – pierwsza z nich to długowieczne wyczekiwanie na przybycie paczki, która nigdy do nas nie dojedzie. Druga to krótka chwila radości podczas odpakowywania wymarzonego zegarka z „super promocji”… do czasu, gdy nie ujrzysz go na własne oczy. Nie twierdzimy jednak, że wszystkie oferty są szemrane, musimy jednak otworzyć na chwilę nasze głowy, wziąć wdech i trzeźwo pomyśleć… prawdziwe okazje zdarzają się bardzo rzadko.

 

Haker

 

Modowe marki dotknięte plagą podróbek

Marki takie jak Tommy Hilfiger, Guess, czy Hugo Boss to jedne z najbardziej rozchwytywanych obecnie modowych brandów – nie dziwne więc, że oszuści starają się zarobić na nich brudne pieniądze. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, moda zadomowiła się wśród nas i praktycznie każdy stara się odpowiednio dopasować swój strój na konkretne wydarzenie, czy nawet na co dzień. Prawo, jeśli mówić w kontekście owych podróbek jest dosyć surowe, ale kontrola i ilość złapanych przestępców nie robią wrażenia. Dotyka to w szczególności producentów odzieży i akcesoriów, przenosząc się na dystrybutorów i docelowe sklepy. Łatwe pieniądze są zachętą do poszerzania przestępczości w sieci i poza nią. Swego czasu pisaliśmy również o marce G-Shock, która już od wielu lat jest bardzo chętnie podrabiana, a na rynku możemy znaleźć również zegarki łudząco podobne do oryginału. Co więcej, część takich zegarków jest dostępna do kupienia pod szyldem zarejestrowanych firm, które sprytnie (ale nieuczciwie) omijają wszelkie patenty sprzedając zegarki w nieco zmienionej formie, za dużo mniejsze pieniądze. Czy to źle? Oczywiście, że tak! Oryginalne zegarki Casio, zasłynęły z rewelacyjnej budowy, wytrzymałości i dobrego współczynnika jakości do ceny, czego w przypadku podróbek nie można powiedzieć. Najczęściej za ‘mniejsze pieniądze’ otrzymamy tandetny produkt, źle wykończony, ze słabej jakości komponentów i o zmniejszonych parametrach funkcjonalnych takich jak wodo, czy wstrząsoodporność. W sieci można znaleźć wiele kampanii promujących walkę z tego typu biznesami, które również mają na celu uświadomić konsumenta jak unikać złych zakupów.

 

Zegarki

 

Kluczowe porady jak unikać podróbek

Temat ten będzie wracał niczym bumerang i jest to konieczne, aby przestrzec konsumentów przed oszustwem. Jak unikać niechcianych podróbek? Pierwsza zasada jest kluczowa i bardzo prosta do zrealizowania – kupuj czasomierze w autoryzowanych sklepach, czy to stacjonarnych, czy internetowych – takich jak e-zegarki.pl! Będziesz miał pewność, że dostaniesz to za co płacisz, bez zbędnych komplikacji. Sprawdzaj certyfikaty sklepów, oryginalne zegarki pochodzą od oficjalnych dystrybutorów, którzy powinni takowe papierki posiadać. Druga zasada to sprawdzanie czasomierza „od ogółu do szczegółu”. Wchodząc na stronę producenta, dystrybutora, bądź oficjalnego sklepu możesz przyjrzeć się zdjęciom zegarka – sprawdzaj wszelkie kształty, odcienie, detale takiej jak loga, czcionki i wszelkie oznaczenia. To pomoże Ci rozpoznać podrobiony model i zaoszczędzi twoje pieniądze i nerwy. Czytaj komentarze dotyczące danego sklepu, bądź oferty i sprawdzaj czas realizacji zamówienia – te przekraczające 20 dni to w większości pewniak, że towar przyjedzie do nas prosto z chińskiej fabryki podróbek. Wiesz już jak uniknąć wpadki i rozczarowania, zatem życzymy powodzenia w szukaniu wymarzonego zegarka! Zaglądajcie koniecznie do naszej oferty na legitne, oryginalne modowe męskie oraz damskie czasomierze…

Etykiety