Loading

Męskie zegarki warte uwagi do 200zł

Zegarek stał się nieodłączną częścią naszych codziennych stylizacji, narzędziem z którego korzysta mężczyzna pomimo pędzącej cyfryzacji i smartfonowego szaleństwa. Dlaczego tak jest? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie jednym zdaniem. Dla dojrzałych facetów to z jednej strony przyzwyczajenie, z drugiej zaś doznanie dostarczające nostalgii płynącej z młodych lat, marzeń o pierwszym zegarku Casio… dla młodych natomiast, czasomierze stały się częścią outfitu, kolejnym sposobem na wyrażenie swojej osobowości. W tym artykule przybliżymy wam trzy ciekawe modele, za które nie zapłacicie więcej niż 200 zł, a każdy z nich posiada cechy i zalety warte uwagi.

 

Tanie i masowe – czyli jak znaleźć igłę w stogu siana

Tanich zegarków znajdziemy na rynku tysiące, w zakresie do 200 zł mamy naprawdę sporą paletę czasomierzy do wyboru. Niestety, tanie nie znaczy dobre i w większości przypadków tak też jest. Często są to konstrukcje niedopracowane technicznie, posiadające komponenty o wątpliwej jakości i tanie mechanizmy, które przestają działać w najmniej oczekiwanym momencie. Nie jest to jednak sztywna reguła, w niskich pułapach znajdziemy także zegarki, które nie tylko są warte naszej uwagi, ale po prostu są – dobre! I to na tyle, że spokojnie ich wartość mogłaby być większa, a my nie wyrzucimy pieniędzy w błoto. Jak wyszukiwać takie perełki? Odpowiedź nie jest prosta – musimy przeprowadzić dobry research, czytać opinie, sprawdzać informacje o zastosowanych materiałach i mechanizmach, no i oczywiście najlepiej wziąć taki czasomierz do ręki… wtedy wszystko może stać się naprawdę jasne.

 

Zegarek z dolarem

 

 

Zegarek męski Strand S701GDCBMC

Pierwsza propozycja w naszym zestawieniu to zegarek od duńskiego producenta Obaku, który znany jest z serii świetnych czasomierzy w nieco wyższych pieniążkach. Tym razem firma postanowiła stworzyć osobną markę – STRAND, która ma charakteryzować się przede wszystkim niską ceną idącą w parze z doskonałym spasowaniem i jakością komponentów.
Tak właśnie powstał model S701GDCBMC, któremu naszym zdaniem do ideału brakuje niewiele. Stalowa koperta w połączeniu z bransoletą typu mesh nadaje nowoczesności całości, zegarek w dotyku sprawia wrażenie drogiego, refleksy świetlne są obłędne, a to za sprawą sprawnej i bardzo dokładnej polerki, oraz wysokiej jakości szkiełka mineralnego o twardości 5 w skali Mosha. Czasomierz posiada odczyt analogowy, indeksy i proste wskazówki umieszczone zostały na czarnej zbliżonej do antracytu tarczy. Szerokość koperty to niecałe 40mm, a klasa wodoszczelności ustalona została na podstawowym poziomie 3 ATM. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest grubość koperty, która nie przekracza 8mm. Podsumowując – elegancki, stylowy i bardzo dobrze wykonany!

 

Zegarki kwarcowe

 

Zegarek męski Casio Standard Digital A158WEA-1EF

Tym razem prezentujemy model znanej i lubianej marki Casio model A158WEA-1EF. I to jeszcze w jakiej formie – oczywiście retro! W pełni cyfrowy, niewielkich gabarytów czasomierz od japońskiego giganta branży zegarmistrzowskiej.
Ciekawy wygląd płynący z prawie zapomnianego już kształtu, czarnego cyferblatu o lekko błyszczącej powierzchni jest wręcz kwintesencją dawnych lat. W najszerszym punkcie zegarek ma zaledwie 33,2 mm, jest bardzo smukły – niecałe 8 mm. Zaletą całej serii Vintage Iconic jest zastosowanie starego wyglądu w połączeniu z nowymi rozwiązaniami technicznymi, no i oczywiście z najlepszymi komponentami jakimi producent dysponuje. To wszystko składa się na formę bardzo ciekawego i wartego uwagi czasomierza. Może właśnie ten model spełni marzenia niezrealizowane za młodych lat ;)

 

Zegarki kwarcowe

 

Bisset BSCE40SAWX03BX

Szwajcarski zegarek posiadający autoryzowany tag „Swiss Made” do 200zł? Szaleństwo? Kłamstwo? Nic podobnego! Marka Bisset stworzyła model serii EPIC właśnie w tym przedziale cenowym. Zegarek BSCE40SAWX03BX jest bardzo klasyczny, można by rzec że jego forma jest nieoszlifowana, ale naszym zdaniem to właśnie jest największa zaleta tego zegarka. Wysokiej jakości pasek skórzany, szczotkowana koperta, sprawdzony mechanizm, czytelne indeksy – wszystko idealnie spasowane. Klasa wodoszczelności na poziomie podstawowych 3 ATM nie dziwi przy takiej cenie i spokojnie można na to przymknąć oko. Szkło mineralne posiada wszystkie atesty i certyfikaty potwierdzające wysoką jakość, sprzączka została wykonana z dbałością i nie sprawia dyskomfortu poprzez zły kształt, czy ostre krawędzie – takiego czegoś nie uświadczymy w tym zegarku, więc możecie być spokojni! Koperta ma 42 mm i również jest dość smukła, producent zamknął wszystko w 9 mm. Idealny wybór dla dojrzałego mężczyzny prosto z Lengnau w Szwajcarii! Polecamy gorąco.

 

Zegarki kwarcowe

Etykiety