Loading

Rozmiar ma znaczenie! Kilka porad na temat doboru rozmiaru zegarka.

Wielkość zegarka odgrywa kluczową rolę przy jego wyborze. Dlatego warto poświęcić chwilę czasu, aby dokładnie zastanowić się nad naszymi potrzebami związanymi z nowym czasomierzem. Tym razem nie będziemy skupiać się na funkcjach oraz mechanizmach, omówimy jedynie tematykę doboru gabarytu zegarka do nadgarstka – średnicy czasomierza, szerokości paska, bądź bransolety oraz ich długości. Ma to nie tylko wpływ na wizerunek, ale również na komfort użytkowania. Źle dobrany zegarek prędzej, czy później wyląduje w szufladzie – dlatego w głównej mierze skupimy się na wygodzie noszenia, podpowiemy też jak nie popełnić modowej gafy. Zapraszamy do lektury!

 

Ręka z zegarkami

 

Początek – czyli zakup zegarka trafiony!

Tak naprawdę, dobór zegarka nie jest w cale rzeczą prostą. Musimy skupić się nad wieloma elementami jakie mogą sprawić, iż zakup nowego czasomierza będzie udany i będziemy mogli cieszyć się nim przez bardzo długi czas. Począwszy od stylistyki – wybierzmy kolor, typ zegarka zależny od jego przeznaczenia, z paskiem lub na bransolecie. Mamy już obraz zegarka idealnego właśnie dla nas – teraz research! Szukamy modeli spełniających nasze kryteria, nie wybierajmy jednego, kilka modeli do wyboru pozwoli nam idealnie dopasować zegarek pod nasz nadgarstek. Mamy to? Teraz przymiarki – szukamy naszych zegarków w autoryzowanych butikach i zakładamy na rękę – proste… nie koniecznie? To jest właśnie ten kluczowy moment, gdzie rozmiar będzie miał ogromne znaczenie pod kątem wizualnego odbioru, a także wygody użytkowania. Rozdzielimy się teraz ;) Na początku przedstawimy porady dotyczące rozmiarów dla kobiet, później omówimy gabaryty czasomierzy dla mężczyzn.

 

Ręce z zegarkami

 

Kobieca ręka – ideał co do milimetra.

W kolekcjach kobiecych zegarków znajdziemy wiele modeli o różnych rozmiarach, kształtach i elementach ozdobnych. Poniżej przedstawimy wam porady dotyczące wyboru idealnego czasomierza, który nie tylko będzie świetnie prezentował się na nadgarstku, ale również wygoda jego użytkowania będzie stała na najwyższym możliwym poziomie, co pozwoli nam na cieszenie się nim przez wiele lat.
• Zmierz obwód nadgarstka (1 centymetr od zgięcia dłoni) – pozwoli Ci to na dobranie odpowiedniej długości paska, bądź bransolety – kobiecy nadgarstek mieści się przedziale rozmiarowym 14cm – 18cm.
• Dobierz odpowiedni rozmiar tarczy do swojej ręki – dla kobiet lubiących czuć zegarek na ręce polecamy rozmiary w przedziałach 38mm-40mm, jeśli jednak wolisz delikatne dodatki to szukaj zegarka w przedziale 28mm-34mm. Istnieją również modele pośrednie, często stają się przez to bardziej uniwersalne, co również może być wielkim atutem.
• Osoby szczupłe powinny starać się wybierać zegarki bardziej delikatne, podkreślające ich urodę, co pozwoli wpasować się dodatkom w wiele stylizacji.
• Dla kobiet z nadgarstkiem w granicach 18 cm dobrym wyborem będą zegarki z tarczą o średnicy od 36mm.
• Sprawdź szerokość paska/bransolety – zbyt szeroki pasek może być niekomfortowy w noszeniu, obcierać nasz nadgarstek, a zbyt masywna bransoleta może powodować szybkie zmęczenie naszej ręki. Przymierz zegarek, zapnij go bardzo dobrze, poruszaj ręką – jeśli nie odczuwasz dyskomfortu zegarek zapewne pasuje do twojej budowy.

 

Damskie zegarki

 

Męska ręka – siła w każdym centymetrze

• Zmierz swój obwód nadgarstka (1 centymetr od zgięcia dłoni) – pomoże Ci to idealnie ustawić zegarek pod siebie, mowa oczywiście o doborze długości paska bądź odpowiedniej redukcji ogniw bransolety. Męski nadgarstek to zazwyczaj przedział 16cm – 20 cm.
• Zadecyduj czy szukasz masywnego zegarka, czy czegoś bardziej klasycznego, lekkiego. Jeśli lubisz czuć stal na nadgarstku sięgnij po rozmiary kopert powyżej 45mm, klasyczne rozmiary to zazwyczaj przedział 40mm – 42mm.
• Jeśli twój nadgarstek mierzy powyżej 18cm zdecyduj się na większą tarczę i masywniejszą bransoletę. Klasyczne męskie zegarki mogą zniknąć na dużym nadgarstku, przez co możemy zostać komicznie odebrani – masywny zegarek podkreśli siłę oraz charakter.

 

Męskie zegarki rozmiary
 

Etykiety