Loading

G-Shock wspiera kolekcję OCTAGON – zasilanie solarne oraz moduł Bluetooth!

To nie koniec szału nowości od marki Casio! Ci z Was, którzy śledzą poczynania kolekcji z serii G-Shock wiedzą doskonale jak często na rynek trafiają nowości spod rąk Japończyków. Fenomenalna sprzedaż, setki modeli oraz grono wiernych fanów i użytkowników to ogromny sukces, który brand pielęgnuje od wielu lat. Wykorzystanie nowych technologii i stałe ulepszanie swoich zegarków Casio stało się rutyną. W sierpniu 2019 roku na rynku pojawiła się kolekcja G-Shock o numerze GA-2100 – to właśnie za sprawą wielokątnej koperty nazwana została ona OCTAGON i od tamtego czasu stała się jednym z najlepszych bestsellerów firmy.

 

G-Shock Octagon

 

Wyjątkowy, multifunkcyjny, wygodny – G-Shock OCTAGON

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o nowych modelach wprowadzonych do tej kolekcji, chodzi właśnie o Mystic Forest, zegarki które swoim tajemniczym designem zdążyły podbić serca niejednego miłośnika "niezniszczalnych" zegarków. Sam design to jednak nie wszystko, co sprawia, że seria Octagon jest tak wyjątkowa?

Zegarki sygnowane numerem GA-2100 to modele najcieńsze ze wszystkich powstałych G-Shock’ów. Grubość koperty nie przekracza 12mm, a waga osiąga około 51g. Na początku nie był to szał, a jedynie kontrowersje, czy aby na pewno uda się zmieścić w środku odpowiednio zabezpieczone komponenty mechanizmu, tak aby ShockResist miało jakikolwiek sens. I chyba to był kluczowy moment, kiedy na rynku pojawiły się zegarki niezwykle wygodne, praktyczne i niezwykle wytrzymałe. Wyjątkowo niewielka koperta to w dalszym ciągu konstrukcja odporna na wszelkie wstrząsy oraz uderzenia. Skuteczną izolację od wszelkich uszkodzeń zapewnia technologia Carbon Core Guard, która odpowiada za pochłanianie wszelkich wstrząsów i chroni nasz moduł. Wyglądem zegarek przypomina swojego protoplastę, pierwszy model i to właśnie niemu jest kierowany. Japończycy chcieli oddać hołd wieloletniej pracy nad "niezniszczalnym" czasomierzem i trzeba przyznać udało im się to na medal! Ergonomia i budowa zapewnia doskonałą wygodę użytkowania, przewyższającą jakikolwiek model z całej serii. Zegarki GA-2100 są po prostu super wygodne i bardzo lekkie, przez co komfort wzrasta na naprawdę wysoki światowy poziom. Liczne funkcje takie jak podwyższona odporność na wodę, stopery, alarmy, czasy światowe to kwintesencja możliwości G-Shock dostępnych w niemalże każdym modelu.

 

G-Shock Octagon kolekcja

 

Co nowego? Solar, Bluetooth, aplikacja Casio Watch!

Niesłychanie wiele możliwości zapakowano do najnowszych zegarków Casio z kolekcji OCTAGON. Kompaktowy zegarek jeszcze nigdy nie był tak dobrze prezentowany. Nowe czasomierze z kolekcji sygnowane będą nimerem GA-B2100, a na ich pokładzie znajdziemy wspomniany Bluetooth oraz Tough Solar. Sam system solarny od Casio jest już dobrze znany na rynku, a jego obecna wersja pozwala śmiało stwierdzić, że jest bardzo efektywna i działa doskonale, przez co będziemy mogli zapomnieć o ciągłej wymianie baterii w naszym modelu. Oba te rozwiązania wprowadzają kolekcję Octagon na wyższy poziom, a możliwości brandu z roku na rok stale rosną. Nowe zegarki połączymy również z naszym telefonem za pomocą autorskiej aplikacji Casio Watches. Jest to całkowita nowość będąca alternatywą dla klasycznego G-Shock Connected – nie jest ona jednak tak bogata w funkcje, ale jej ogromną zaletą jest przejrzystość. Cały interfejs zdaje się być bardzo lekki i prosty i przy tej konstrukcji ma to bardzo duży sens. Z nowości na pewno mogą zaciekawić Was takie funkcje jak REMINDER – system powiadomień pozwalający na ustawianiu klasycznych "przypominajek". Limit to pięć przypomnień, ale każde z nich możemy dokładnie opisać w aplikacji, a na wyświetlaczu pojawi się odpowiedni komunikat. Wiele osób twierdzi jednak, że bluetooth to obciążenie nowej serii, a system radiowej kontroli byłby lepszym rozwiązaniem. Może jest w tym ziarnko prawdy, ale nowa aplikacja pozwala szybko pracować na urządzeniu – system radiowy byłby opcją doskonałą aby uniezależnić połączenie ze smartfonem, z tym że byłaby to opcja znacznie droższa! A i tutaj Casio postanowiło wtrącić swoje 5 groszy – Przy ręcznej kalibracji czasu poprzez system Bluetooth, będziemy mogli w naszej aplikacji sprawdzić czas oraz dokładne miejsce kalibracji. Większa kontrola, to większy komfort. Co więcej, każdy nowy model wyposażono w moduł BT zaprogramowany do 2099 roku i to właśnie do tego czasu zegarek będzie automatycznie ustawiał czas i datę. Kolejną przydatną funkcją jest Hand Shift znany już z poprzednich modeli G-Shock. Umożliwia ona przesunięcie wskazówek w taki sposób, aby odsłonić wyświetlacz. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, szczególnie jeśli korzystamy z funkcji reminder, o której już wspomnieliśmy. Klasa wodoszczelności to poziom 20 ATM, a więc wynik kosmiczny dla tego typu zegarka, pozwalający na nurkowania nawet na średnich głębokościach.

Teraz latem szczególnie w oczy może wpaść model z żywą kolorystyką - pod tym kątem idealnie wypada GA-B2100C-9AER - który jest po prostu żółty.

 

Casio G-Shock GA-B2100C-9AER

Etykiety