Loading

Benediktas Vanagas – ambasador Vostok Europe triumfuje przed rajdem w Dakarze 2022.

Jakiś czas temu litewska marka Vostok Europe nawiązała współpracę ze znanym kierowcą rajdowym Benediktasem Vanagasem. Choć brand jest dosyć młody bardzo prężnie się rozwija, ich bezpośrednią wartością jest zamiłowanie do wszelkich sportów – popularność stale rośnie za sprawą sprawnego marketingu, Vostok występuje jako sponsor w wielu imprezach sportowych na całym świecie. Dobór ambasadorów zdecydowanie nie jest przypadkowy, co w gruncie rzeczy również wpływa pozytywnie na wizerunek firmy. Wracając do naszego ambasadora – Benediktasa Vanagasa, zdobył on ostatnio trzecie miejsce, tym samym stając na podium w rajdzie Baja-Italia 2021, pokazując tym samym, że posiada wysoką formę przed przyszłorocznym rajdem Dakar. Oczywiście zrobił to ze swoim limitowanym zegarkiem Vostok Europe z nowej kolekcji, ale o tym już niżej ;)

 

Vostok na Rajdzie Dakar

 

Baja-Italia 2021 – Podium z Vostok Europe

FiA corocznie organizuje wyścigi baja składające się z kilku etapów. Wyścigi te przypominają formą mistrzostwa świata i tak je też można postrzegać w dziedzinie rajdów cross-country. Cykl wyścigowy składa się z 9 etapów w Europie oraz na Bliskim Wschodzie. Dystans wyścigowy to 350 km, co jest imponującą odległością konieczną do pokonania w trudnych warunkach. I choć ambasadorowi Vostok nie udało się zawalczyć o zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji, tak we Włoszech na Baja-Italia 2021 wywalczył trzecie miejsce oraz brązową statuetkę. Rajd organizowany przez FiA pod pełną nazwą ‘FiA World Cup – Cross Country Bajas’ jest idealnym sprawdzianem i doskonałym przygotowaniem do rajdu Dakar, który odbędzie się w przyszłym roku. Benediktas Vanagas to doświadczony kierowca, który poświęcił pasji rajdowej całe swoje życie. Dlatego trzymamy kciuki i kibicujemy mocno, oby Dakar przyniósł kolejne triumfy! Sama marka Vostok Europe wspierała również kierowcę na portalach społecznościowych – udostępnione zostało zdjęcie jak Benediktas prezentuje zegarek Vostok tuż przed rozpoczęciem rajdu.

 

Kierowcy Rajdowi

 

Nowa kolekcja Vostok Europe SSN 571

Nowa kolekcja to również wielki krok na przód. Firma postanowiła po raz pierwszy w historii odwołać się do amerykańskich osiągnięć inżynieryjnych. Litewska marka liczy na wsparcie i zwiększenie popytu na rynku w Stanach Zjednoczonych, pozyskanie zadowolonych miłośników zza oceanu z pewnością wypadnie dobrze wizerunkowo. Nowa seria inspirowana jest okrętem podwodnym USS SSN-571 znanym również pod nazwą Nautilus. Sława okrętu jest dosyć duża, a osiągnięcia wręcz wybitne i warte upamiętnienia. Pierwszy raz na wodzie pojawił się po II Wojnie Światowej w 1954 roku. Co go wyróżniało? Technologia – był to pierwszy okręt z napędem atomowym, posiadający własny reaktor na pokładzie. Nieograniczony zasięg i możliwości czerpane z reaktora powodowały, że bił on inne jednostki o lata świetlne na głowę. Co wyróżnia nowe zegarki z kolekcji Nuclear Submarine? Obrotowy bezel, trytowe podświetlenie, dwa wymienne paski, niezwykła szczelność na poziomie 30 ATM oraz nieprzeciętny design oparty na okręcie wojennym USS Nautilus.

 

Szczęśliwy zegarek – limitacja Vostok Europe X Benediktas Vanagas

Zegarek, który Benediktas miał ze sobą podczas radju Baja-Italia pochodzi z nowej kolekcji SSN 571. Jest to kolekcja oparta na inspiracji okrętem USS Nautilus. Specjalnie pod limitację „Benediktas Vanagas” model Vostok Europe VK64-571J431 został nieco zmieniony pod kątem docelowej stylistyki. Konstrukcja pozostała niezmieniona, jedynie sub-tarcze zmieniły zwoje położenie na takie przypominające cyferblat w samochodzie. Kolor czarny został podkreślony lekkimi akcentami czerwieni. Na matowej tarczy znajdziemy również podpis Benediktasa i napis ‘motorsport’ sugerujący rajdową odsłonę w kolekcji. Dwa wymienne paski, jeden skórzany, oraz drugi niezwykle elastyczny i wygodny pasek z tworzywa. Dekiel zegarka został ozdobiony niezwykle detalicznym grawerem przedstawiającym samochód podczas rajdu cross-country. Po więcej szczegółów odsyłamy do naszej oferty. Do następnego!

 

Zegarek męski Vostok Europe VK64-571J431

 

Dekiel VK64-571J431


 

Etykiety