Loading

Seiko Street Fighter V Capcom

Japończycy nie przestają nas zaskakiwać swoimi pomysłami oraz wielkimi projektami. Jakiś czas temu mogliśmy podziwiać czasomierze powstałe w kolaboracji Casio z One Piece, czy choćby Dagon Ball. Dziś przybliżymy wam współpracę potentata branży – Seiko z Capcom’em – producentem jednej z najbardziej znanych serii bijatyk Street Fighter.

 

Seiko Street Fighter kolekcja zegarków

 

Gry na automatach – historia Street Fighter

Street Fighter to bardzo znana na całym świecie bijatyka 2D, stworzona przez wielki Capcom, producenta który po dziś dzień wydaje światowe gity w branży gier konsolowych i komputerowych. Pierwsza część SF’a pojawiła się już w roku 1987 na automaty, po czym niezwłocznie przystąpiono do konwersji na różne rodzaje komputerów osobistych, a także na TurboGrafx-CD, przystawkę CD do 16-bitowej konsoli TurboGrafx-16, na której gra nosiła nazwę Fighting Street. W późniejszym czasie gra pojawiała się w różnych zestawach gier Capcomu.

 

Logo Capcom

 

Warto dodać też, że Street Fighter to jedna z pierwszych gier w gatunku bijatyka 1 na 1 w historii! To dzięki temu tytułowi rozwój podobnych gier pozwala nam grać w tak rewelacyjne gry jak Mortal Combat, Tekken, czy najnowszy Street Fighter 5, czyli ostatnia wydana część z całej serii, która choć premierę ma już parę lat za sobą, stale się rozwija dostarczając graczom nowych dawek wrażeń i niezapomnianych emocji związanych z obijaniem cyfrowych przeciwników na ekranach naszych monitorów, czy telewizorów w wypadku wersji na konsole.

 

Automat do gier

 

Seiko 5 Sports STREET FIGHTER V Limited Edition

Kolekcja Seiko 5 Sports wzbogacona zostaje w 6 nowych modeli powstałych dzięki kolaboracji z firmą produkującą gry komputerowe Capcom. Nowe czasomierze nawiązują bezpośrednio do gry Street Fighter 5, a każdy z modeli odpowiada konkretnej postaci dostępnej dla graczy w jednej z najbardziej rozpoznawalnych bijatyk na świecie.

Seiko uznało, że rdzeniem zegarków powinien stać się mechanizm automatyczny, a każdy zegarek posiada również przeszklony dekiel, który prezentuje pełną okazałość werku wraz z subtelnym logiem Street Fighter V.

W zależności od modelu do dyspozycji możemy mieć wielokolorowe tarcze z obrotowym pierścieniem, skórzane lub materiałowe paski utrzymane w różnych stylistykach dobranych do konkretnego zegarka i postaci jaka go reprezentuje.

 

RYU

Model SRPF19K1 reprezentuje filozofię Ryu, który poświęca się nieustannym treningom, starając stać się najlepszym wojownikiem. Całość przedstawia wiarę wojownika w ciągły progres oraz bezkompromisowość względem reguł z zachowaniem pokornej postawy.

 

Ryu

 

Projekt zegarka został zainspirowany klasycznym strojem do judo, a rysy przypominające zadrapania na lunecie przypominają o ciężkich i wyczerpujących treningach Ryu, które mają doprowadzić go do stania się "prawdziwym wojownikiem". Na godzinie 9 znajduje się uproszczona wersja kultowego znaku kanji "Furinkazan", który obecny jest również na rękawicach Ryu, a oznacza – "Szybki jak wiatr, delikatny jak las, gwałtowny jak ogień i niewzruszony jak góra".

Na dekielku znajduje się polecenie kontrolera dla słynnego specjalnego ruchu Ryu "Hadoken", a także tytułowe logo SF V wraz z numerem seryjnym limitacji.

Przednia strona skórzanego paska została wykonana z płótna przypominającego strój Ryu, a druga strona to klasyczna skóra cielęca. Znaki kanji obecne na odwrocie paska oznaczają kolejno – wiatr, las, ogień, góra i  są wyraźnie nadrukowane na końcu paska.

 

 

CHUN-LI

Chun-Li jest oficerem Interpolu, która przytłacza innych wojowników wyśmienitymi ruchami i kopniakami. Chun-Li ubrana jest w charakterystyczny mundur zaprojektowany na podstawach chińskich klasycznych i tradycyjnych strojów. Zegarek Seiko SRPF17K1 zawiera różne oblicza urody tej jakże potężnej wojowniczki.

Chun-Li

 

Połączenie błękitu i złota ożywia chiński mundur Chun-Li. Ten sam co w oryginale na kołnierzyku znajdziemy w czasomierzu na godzinie 12, a jej bransolety z kolcami stały się inspiracją dla indeksów znajdujących się na godzinie szóstej i dziewiątej. Dla ciekawskich i mniej obytych w temacie, wielkie pieszczochy swym ciężarem pozwalały Chun-Li na utrzymanie odpowiedniego balansu podczas wykonywania serii kopnięć.

Na deklu znajduje się polecenie kontrolera dla specjalnego ruchu Chun-Li "Spinning Bird Kick", a także logo SF V wraz z numerem limitacji, jak w przypadku każdego modelu w tej serii, dlatego nie martwcie się, każdy zegarek posiada logo i numer, nie będziemy po prostu już o tym wspominać ;)

Pasek w modelu Chun-Li to istny majstersztyk, z wierzchu klasyczny skórzany motyw a’la łuska krokodyla, a na spodzie wielki i piękny wzór smoka! Czaaaad…

 

 

KEN

Zegarek SRPF20K1 idealnie wyraża zuchwały styl walki Kena, który jest synem rodziny Masters, która prowadzi jedną z wiodących amerykańskich firm o nazwie Masters Foundation. Ten model współpracy Seiko i Capcomu przedstawia pasję i zaangażowanie Kena, który dąży do osiągnięcia nowego szczytu podczas treningu razem ze swoim przyjacielem Ryu.

 

Ken

 

Kostium Kena i jego blond włosy zostały uchwycone w czerwono-złotej kolorystyce zegarka, a projekt jego kostiumu również znalazł odzwierciedlenie na tarczy.

Na dekielku znajduje się polecenie kontrolera dla słynnego specjalnego ruchu Kena "Shoryuken".

Pasek został wykonany z niezwykłą dbałością o szczegóły, piękne wykończenie i kolor to zasługa wielu lat doświadczeń Seiko w branży. Na odwrocie paska znajdziemy logo firmy rodziny Kena, Fundacji Masters, ukazującej jego drugą tożsamość i oblicze.

 

 

GUILE

Guile to po prostu fajny i opanowany wojownik, amerykański żołnierz – bardzo podobnie obrazuje się również czasomierz właśnie jemu poświęcony. Cały zegarek SRPF21K1 oddaje atmosferę wojska, zawzięcia i walki Guile’a w Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych o pokój w swoim kraju.

 

Guile

 

Mundur Guile’a jako majora amerykańskich sił powietrznych zainspirował projektantów Seiko, dzięki czemu tarcza nabrała bardzo mocno militarnego wydźwięku. Na godzinie 9 znajdziemy kolejny militarny akcent w postaci emblematu z danymi przypominającymi klasyczny nieśmiertelnik żołnierza. Na godzinie 6 znalazło się nawet miejsce na wstawkę w formie naszywki wojskowej Guilea.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej ciekawostce, a mianowicie o wspomnianym już wcześniej nieśmiertelniku znajdującym się na godzinie 9. Należał on bowiem nie do samego Guile’a, a do jego najlepszego przyjaciela Charliego Nasha, który trzyma przy sobie na poprawę humoru i dla zachowania ostrości i agresji podczas walki.

Na deklu znajdziemy polecenie kontrolera specjalnego ataku Guile’a "Sonic Boom".

Pasek to klasyczny skórzany model z jasnym przeszyciem, charakterystyczny dla zegarków typu militarnego, czy fashion-military.

 

 

BLANKA

Blanka to dziki mężczyzna, który dorastał w surowej dżungli, zaciekle atakuje przeciwnika, wykorzystując swoje niepowtarzalne bestialskie ruchy. Jego charakterystyczny styl został przedstawiony za pomocą bardzo wytrzymałej konstrukcji i konsekwentnie zielonego odcienia.

 

Blanka

 

Schemat wyładowań elektrycznych na ramce oddaje jeden ze specjalnych ruchów Blanki "Electric Thunder". Wytłoczony, obracający się wzór tarczy widoczny w modelu SRPF23K1 oparty jest na kultowych toczących się atakach Blanki, a indeksy odzwierciedlają jego potężne pazury i niesamowicie ostre zęby.

Na deklu znajduje się oczywiście polecenie kontrolera ruchu specjalnego, o którym mowa kilka linijek wyżej, czyli "Electric Thunder" Blanki.

Pasek wykonano z niezwykle trwałego nylonu, potęgując tym samym siłę samego bohatera, a jako hołd na końcu paska nadrukowano lalkę "Blanka Chan".

 

 

ZANGIEF

Seiko SRPF24K1 został zaprojektowany w oparciu o wizerunek Zangiefa, zawodowego zapaśnika, który prezentuje idealnie wytrenowane ciało, mocne jak stal mięśnie i niezwykły hart ducha. "Masywny" projekt idealnie podkreśla siłę i ciężar emanujące z jego postawnej sylwetki.

 

Zangief

 

Projekt tarczy odzwierciedla siłę muskularnego ciała Zangiefa. Okrągły wytłoczony wzór na tarczy od samego początku przypomina specjalny ruch bohatera "Cyklon Lariat". Duże, odważne arabskie cyfry i indeksy, a także wyświetlacz kalendarza wraz z soczewką powiększającą dodatkowo dodają agresywnego i potężnego charakteru zegarkowi.

Na deklu znajdziemy polecenie kontrolera dla kultowego już specjalnego ataku Zangiefa "Screw Pile Driver".

Nylonowy pasek jest idealnym wyrazem opaski na nadgarstek, którą nosi sam Zangief w grze.

 

 

Specyfikacja i kilka słów o limitacji

Wszystkie zegarki z prezentowanej kolekcji wyposażone zostały w znany już konsumentom werk Kaliber 4R36, o którym jeszcze będziecie mogli przeczytać w tym artykule.

Limitacja zegarków wynosi 9999 sztuk na każdy model, jest to naprawdę niewiele w skali całego świata, a warto przytoczyć fakt, iż do polski trafiło zaledwie kilka sztuk.

Koperta została wykonana z wysokiej jakości stali szlachetnej, jej szerokość wynosi 42,5 mm, wysokość natomiast 13,4 mm. Waga zegarka bez paska to 93,1 g.

Mechanizm Seiko 4R36 to werk mechaniczny z automatycznym naciągiem powstały za sprawą firmy Seiko, posiadający średnicę 27 mm i grubość 5,32mm. Jego rezerwa chodu wynosi maksymalnie do około 41 godzin, a liczba kamieni łożyskujących osiągnęła pułap 24 sztuk.

Wśród cech funkcjonalnych można znaleźć (zależnie od rodzaju i wersji werku) takie wskazania oraz komplikacje jak: godziny, minuty, sekundy, datę, dzień tygodnia, stop-sekundnik, dokręcanie manualne (z tym radzimy uważać i upewnić się, czy model na pewno takie rozwiązanie posiada!).

 

Podsumowanie i kilka zdań od nas dla Was ;)

Street Fighter to świetna seria, a każdy kto miał przyjemność zagrać na dowolnej platformie w piątą część zapewne wie ile frajdy i zajawki potrafi przynieść. Jesteśmy niezwykle zszokowani, że dochodzi do takich kolaboracji, wszak te branże są mało spokrewnione ze sobą, no chyba że przyjdzie nam liczyć godziny spędzone nad kontrolerem, wylane poty oraz krzyki  wywrzeszczane w ferworze walki z niezwykle groźnym przeciwnikiem.

Nie będziemy ukrywać, kilka osób z naszej ekipy miało okazję zagrać w najnowszy tytuł nie raz, czy dwa… znane nam są także te wersje dostępne jeszcze na automatach - piękne wspomnienia sprzed lat. Zegarki w naszych oczach w bardzo dobry sposób uosabiają bohaterów gry, są przemyślane i nie przekombinowane. Sprawdzony mechanizm z pewnością jest tutaj sporym plusem, w końcu to limitacja, wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik… i jest.

Ceny zegarków wynoszą obecnie 2100 zł i jest to cena adekwatna do tego co sobą reprezentują, czyli sprawdzone już branży zegarmistrzowskiej rozwiązania i funkcje oraz niezwykły i niespotykany dotąd design powiązany z grą Street Fighter V. Jeśli ktoś jest dużym fanem serii - wyjścia nie ma, jest to prawdziwy must have każdego geeka. Jeżeli jednak gra nas nie interesuje to może spodobać nam się sam fakt limitacji i jeden z sześciu wzorów, które na tle innych, nazwijmy to regularnych zegarków wyróżniają się dość znacząco.

To już wszystko na dziś ;) Mamy nadzieję, że nasz artykuł się podobał, a sama lektura pozwoliła troszkę odetchnąć od codzienności, wszak to same przyjemności - piękne zegarki i gry znane jeszcze za małolata, albo świeżo co poznane - jeśli mowa o młodych adeptach kontrolerów gamingowych. Dzięki Wam możemy stale się rozwijać i oferować w naszym sklepie takie właśnie limitowane edycje - właśnie dla tego oddajemy dla Was kod rabatowy w wysokości 10% na dowolny model zegarka z naszego pełnego perełek asortymentu. Wystarczy podczas składania zamówienia wpisać magiczne "czytambloga", a cena sama się zmieni przed realizacją. Do następnego!

 

Street Fighter

Etykiety