Loading

Orient Multi Year czyli wieczny kalendarz

Zegarków z kalendarzem jest naprawdę wiele, pełni on funkcje informacyjne rzecz jasna, ale poziom rozbudowania takiej funkcji może się różnić w zależności od modelu czasomierza i zastosowanego w nim mechanizmu. Zegarki z datownikiem - najczęściej ukazują aktualny dzień miesiąca, czasami są w stanie określić (zmieniać) miesiące oraz nazwy dni tygodnia. W czym więc Zegarek Orient może być taki wyjątkowy? Wczytajcie się sami…

Zegarek Orient Automatic

 

Zegarki z kalendarzem Orient Multi Year

Czasomierze te często określane są mianem "Patelni", bądź "Cesarskiego Zegarka", ich oznacznie modelowe zaczyna się od od frazy FEU. Są to produkty japońskiego producenta, który zasłużył sobie na miano kultowego. Wyróżniają go w szczególności:

• bardzo duża średnica oraz pokaźna grubość

• charakterystyczna tacza z niespotykanym kalendarzem (który ciężko zauważyć w modelach innych producentów)

•  złote wskazówki oraz indeksy

•  niezawodny automatyczny mechanizm

 

Orient zegarek japoński

 

Połączenie tych wszystkich elementów razem daje bardzo charakterystyczną konstrukcję, która utrzymuje ducha lat 80-tych, ale także wyróżnia się najlepszą stylistyką oraz funkcjonalnością. Nowe męskie zegarki Orient posiadają wodoszczelność na poziomie od 5 ATM do 10 ATM. Zegarki automatyczne Orient słyną przede wszystkim ze świetnego, in-housowego mechanizmu, powstałego przy współpracy z najlepszymi zegarmistrzami z Japonii i całego świata. Klasyczne, poruszanie ręką wpływa na rozruch rotora, który następnie powoduje naciąganie i nakręcanie się sprężyny czasomierza. W trzeciej już generacji tych zegarków zastosowano ulepszony werk, który wprowadził brak konieczności przestawiania roku przestępnego raz na cztery lata. Nosząc ten zegarek każdego dnia, czynimy z niego narzędzie całkowicie bezobsługowe!

 

Oferta Orient Multi Year

Zegarki Orient Multi Year czyli zegarki z wiecznym kalendarzem występują w kilku kombinacjach i wariacjach kolorystycznych. Miłośnicy złotych czasomierzy mogą wybrać model wyposażony w czarną tarczę, kopertę oraz bransoletę pokrytą złotą powłoką z zastosowaniem metody PVD, gwarantującej najwyższej jakości pokrycie i jego trwałość. Fani bardziej klasycznych rozwiązań mogą zakupić czasomierz w całości wykonany ze stali nierdzewnej z subtelnymi indeksami na tarczy. Dla osób niezdecydowanych co do dwóch opisanych wyżej modeli Orient przygotował wariant stalowy ze złotymi indeksami na jasnej, białej tarczy, który dodatkowo podkreśla prestiż marki i sprawia, że zegarek jest bardziej luksusowy w odbiorze. Opcji do wyboru jest oczywiście więcej, więc zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, Orient Multi Year jest dostępny w ponad 20 wersjach do wyboru!

 

Orient Multi Year

 

Wnikliwi posiadacze tych modeli bez problemu będą potrafili policzyć jaki dzień tygodnia będzie w przyszłym roku np 31 lipca. Tego typu obliczenia są właśnie możliwe dzięki zastosowaniu tego bardzo rozbudowanego kalendarza, będącego wyróżnikiem zegarków Orient.

Na tarczy wszystkich zegarków Orient Multi Year znaleźć możemy wiele różnych elementów, jednakże niezależnie od wybranej wersji, nie koliduje to z wygodą odczytu. Zegarek Orient ozdobiono dodatkowo bardzo charakterystycznym logo z lwami oraz zastosowano w nim okienko z dniem miesiąca znajdującym się na godzinie trzeciej (istnieją wyjątki - kilka modeli z datownikiem na godzinie 9), nakładane indeksy z powłoką lumy oraz wskazówki pokryte świecącą warstwą neobrite. Część czasomierzy posiada również tachymetr na tarczy oraz nazwy miast w zależności od strefy czasowej. Oferta została rozbudowana o zegarki posiadające wskazania dodatkowej strfy czasowej wraz z nazwami miast na samej tarczy oraz zwiększoną do 10 ATM wodoodpornością.

 

Dla kogo Orient Multi Year?

Zegarki te to idealny wybór dla osób, które szukają charakterystycznego czasomierza o charakterze sportowo-formalnym, który jednocześnie da ogrom frajdy z codziennego użytkowania, ale także sprawdzi się na biznesowym spotkaniu, czy bankiecie. Modele z tarczą, której kolor jest bardziej ekstrawagancki przyciągną miłośników niecodziennych rozwiązań, bo są to właśnie takie zegarki, rzadko spotykane, co czyni je bardziej wyjątkowymi i bardzo, a to bardzo rzucającymi się w oczy!
 

Zegarek Orient w kolorze zielonym

Etykiety