Loading

Marcin Tybura, ambasador Vostok Europe poza oktagonem na UFC 273!

Gala UFC 273 już za nami! Niestety w ostatniej chwili świat obiegła informacja o odwołaniu walki Polaka. Starcia w oktagonie to brutalna siła połączona z duchem czystego sportu. Fani mieszanych sztuk walki wiedzą doskonale, że UFC jest topową federacją zrzeszającą najlepszych światowych zawodników, a Ci starają się wygrywać każde starcie. Czasami jednak nie da się przewidzieć pewnych sytuacji – dlaczego Marcin w ostatniej chwili zrezygnował z walki? Czy jego kariera, jako zawodnika UFC dobiegła końca?

 

Marcin Tybura

 

Vostok Europe – przemiana marki

Vostok początkowo należał do Rosji, byłą to fabryka zegarków produkująca towary na potrzeby wojska. W związku ze zbliżającymi się wojskami niemieckimi do Moskwy, fabryka została przeniesiona do Czystopola znajdującego się w republice Tatarstan. Zegarki wychodzące z manufaktury stanowiły sprzęt żołnierzy walczących w II Wojnie Światowej. Na początku lat 60 w trakcie międzynarodowej wystawy w Lipsku zaprezentowano zegarek wyposażony w mechanizm cal. 2802 z bardzo wysoką dokładnością, a za swoje osiągi wyróżniono go specjalnym medalem. W 1965 roku Czystopolska fabryka staje się dostawcą czasomierzy dla Ministerstwa Obrony Związku Radzieckiego, a każdy zegarek nosi nazwę „Wostok”. Po rozpadzie Związku Radzieckiego nazwę zmieniono na Vostok. Firma obecnie porzuciła całkowicie swoją historię, należy teraz do Litewskiego koncernu. W 2004 roku zaczęto rezygnować z importowanych rosyjskich weków, które zastąpiono początkowo mechanizmami od Citizena, a obecnie stosuję się werki Seiko.

 

Marcin Tybura Vostok Europe

 

 

Marcin Tybura bez wielkiego powrotu

Kwietniowy weekend miał być terminem starcia dwóch gigantów w oktagonie. Gala UFC 273 odbyła się w Jacksonville na Florydzie. Dla naszego zawodnika miał to być 16 pojedynek pod kontraktem UFC. Niestety do starcia nie doszło – powodem okazały się nagłe problemy zdrowotne zawodnika z Polski. Marcin Tybura musiał zrezygnować z uczestnictwa w walce z Jairzinho Rozenstruikiem dzień przed wydarzeniem. Jest to spory cios, nie tylko dla kibiców ale także dla samego zawodnika. Marcin wygrał 12 z 15 stoczonych walk, ostatnia jego walka zakończyła serię zwycięstw – Tybura uległ rosyjskiemu wojownikowi. Miał to być wielki powrót i pokaz siły. Czy to oznacza koniec kariery w UFC? Tego nie wiemy, ale zarówno federacja, jak i sam zawodnik dają jasne znaki do dalszej współpracy nie skreślając szansy na fenomenalny zwrot akcji i dalszy rozwój kariery zawodnika mieszanych sztuk walki.

 

Kibicuj razem z nami, kibicuj z Vostok Europe!

Trzymamy kciuki za powrót Marcina do formy i mamy nadzieję, że rychło zobaczymy go na jednej z gal UFC. Niejednokrotnie mieliśmy okazję przekonać się, że zawodnicy którzy zostali skreśleni przez media i kibiców (Zaznaczamy! Marcin do takich zawodników nie należy) wracali i podbijali oktagon na nowo budując swoją markę i legendę. Najlepiej kibicować nosząc na nadgarstku jeden z zegarków marki Vostok Europe, której Marcin jak już zapewne wiecie jest ambasadorem. Dla fanów Tybury polecamy zapoznać się z zegarkiem Vostok Europe N-1 Rocket 6S21-225A436, który jest limitacją i specjalnym hołdem dla naszego zawodnika. Tybur to czasomierz o nietuzinkowych, sportowych walorach! Prawdziwa gratka dla wojowników i fanów aktywnego trybu życia. Masywna koperta ma szerokość ponad 46 mm, a unikatowa tarcza z logiem niedźwiedzia daje poczucie, że trzymamy na nadgarstku prawdziwą bestię, żądną zwycięstwa i niespotykanych ekstremalnych wrażeń.

Vostok Europe N-1 Rocket 6S21-225A436 Marcin Tybura TYBUR

Etykiety