Loading

Kronaby - elegancki smartwatch inny niż konkurencja

Jeszcze bardziej inteligentny zegarek? Klasyczny wygląd zewnętrzny z sercem pełnym wyrafinowanych technologii?

Tak teraz jest to możliwe! Nie ma kompletnie znaczenia czy jesteś kobietą i szukasz zegarka damskiego pasującego do letniej sukienki lub spodni na zimową porę. Czy może jesteś mężczyzną szukającym klasycznego zegarka męskiego, którego możesz założyć zarówno do jeansów jak i do garnituru.

Oferta tej szwedzkiej marki skierowana jest do osób chcących mieć wiele funkcji i możliwości w wyglądającym niepozornie zegarku, który całkowicie można dostosować do własnych potrzeb.

Przywitaj się z niesamowitym smartwatchem. Przywitaj się z Kronaby!

 

Kronaby z telefonem

 

Jak to działa?

Sprawa jest bardzo prosta. Wybieramy funkcje, które są dla nas najbardziej istotne. Dostosowujemy swój zegarek Kronaby w mgnieniu oka za pomocą prostego interfejsu, przeciągając i upuszczając wybrane elementy w aplikacji Kronaby, która dostępna jest zarówno na Androida oraz iOS.

 

Funkcje zegarka, czyli jego główne cechy.

1. Zawsze na czas (Automatyczna strefa czasowa)

Śledzenie czasu to praca w pełnym wymiarze godzin, którą najlepiej pozostawić Kronaby! Bez względu na to, ile stref czasowych przekraczasz, automatycznie wyświetla dokładny czas lokalny.

 

2. Nigdy nie przegap tego, co ważne! (Filtrowanie powiadomień)

Istnieje cienka granica między utrzymaniem kontaktu, a rozproszeniem uwagi. Dlatego Kronaby pozwala Ci wybrać, czy chcesz być powiadamiany o wszystkim co dzieje się w Twoim smartfonie, czy może wolisz otrzymywać wibracje dotyczące konkretnych aplikacji. Co więcej, jeśli będziesz chciał otrzymywać powiadomienia wyłącznie związane z aktywnością najbliższych Ci osób, taka możliwość też istnieje - Ty decydujesz!

 

3. Odrzuć jednym dotknięciem (Odrzucanie połączeń)

W naszym podłączonym do sieci świecie nadawanie priorytetów przychodzącym połączeniom telefonicznym jest nieuniknionym problemem. Z Kronaby stanie się to mniej kłopotliwe dzięki przyciskowi Odrzuć Połącznie na Twoim nadgarstku.

 

4. Nigdy nie trać czasu! ( Funkcja Lost Watch)

Nie możesz odnaleźć swojego zegarka? Zostawiłeś go na siłowni, w domu lub po prostu gdzieś się zapodział? Zlokalizuj go w aplikacji! Mapa pokaże, gdzie zegarek był ostatnio podłączony do telefonu.

 

5. Bez ładowania (Żywotność baterii)

Dzięki standardowej baterii, która działa do dwóch lat (w zależności od użytkowania), nigdy więcej nie będziesz musiał przerywać sobie i tracić cennego czasu szukając gniazdka do naładowania.

 

6. Zająć stanowisko! (Sport i aktywność)

Wstań i rusz się! - jest coraz więcej dowodów na to, że musimy spędzać znacznie mniej czasu w pozycji siedzącej, aby zachować zdrową sylwetkę. Pozwól Kronaby wysłać Ci delikatne przypomnienie, jeśli zbyt długi czas pozostawałeś bezczynny.

 

7. Delikatna pobudka (Cichy alarm)

Po włączeniu cichego alarmu bezdźwięczne wibracje zegarka obudzą tylko Ciebie, pozwalając osobom wokół na dalszą drzemkę.

 

Kronaby na ręce

 

Cechy i możliwości koronki.

1. Zsynchronizowani ze światem (Dodatkowa strefa czasowa)

Kronaby zapewnia ciągłą łączność ze światem zewnętrznym, umożliwiając wybór dodatkowej strefy czasowej wyświetlanej na tarczy zegarka.

 

2. Liczy się każdy krok (Dzienna setka)

Statystyki pokazują, że aktywność jest kluczem do zdrowszego życia. Ustaw cel kroków i monitoruj swoje postępy bezpośrednio na nadgarstku. Pozwól smartfonowi analizować Twoją aktywność, aby uzyskać dokładniejsze informacje.

 

3. Liczenie (Regulator czasowy)

Właściwe zarządzanie czasem jest trudne do osiągnięcia bez odpowiednich narzędzi. Licznik czasu pozwala zaplanować swoje obowiązki i znaleźć skupienie. Zrobione dobrze, zarządzanie czasem to zarządzanie życiem.

 

4. Gotowi do startu, start! (Stoper)

Śledź jak szybko przebiegniesz kilometr, mierz poszczególne okrążenia lub po prostu śledź czas potrzebny na wykonanie zadania. Stoper Kronaby łączy w sobie tradycję z cyfrową precyzją, spełniając wszystkie Twoje potrzeby w zakresie śledzenia.

 

5. Bądź na bieżąco (Datownik i kalendarz)

Znajomość aktualnej daty to podstawowa informacja, która jest łatwo dostępna po naciśnięciu przycisku. Jak inaczej byłbyś w stanie pozostać w chwili obecnej.

 

Dwa zegarki krobany

 

Cechy i możliwości przycisków dodatkowych.

1. Jak na obrazku (Kontroler do aparatu)

Wbudowany pilot aparatu umożliwia natychmiastowo uruchomienie trybu fotograficznego, dzięki czemu można w ułamku sekundy sięgnąć po sprzęt i cyknąć mega zdjęcia. Dodatkowo możemy przełączać się pomiędzy aparatami i w mgnieniu oka dzielić się chwilami sprzed i zza urządzenia.

 

2. Natychmiastowe melodie (Sterowanie muzyką)

Kronaby zapewnia natychmiastowy dostęp do ulubionej muzyki, kiedykolwiek i gdziekolwiek chcesz. Naciśnij przycisk Odtwórz i pozwól mu wpłynąć na to, jak myślisz, czujesz i poruszasz się.

 

3. Poczuj się bezpiecznie (Tryb Walk Me Home)

Swoboda bezpiecznego poruszania się powinna być prerogatywą każdego. Naciśnięcie przycisku wysyła sygnał do wybranej przez nas osoby, pozwalając jej odpowiedzieć i śledzić każdy nasz krok. To tak, jakby ktoś odprowadził cię do domu, ale z pewnej odległości.

 

4. Nigdy więcej nie przegrałem (Znajdź telefon)

Pracowite dni sprawiają, że wszyscy popadamy w zakłopotanie i zaplątanie, przez co często zapominamy i gubimy rzeczy. Sprytny przycisk na zegarku ujawnia lokalizację telefonu, oszczędzając Ci mimowolnego szukania.

 

5. Warto tam wrócić! (Zapamiętaj miejsce)

Częścią życia jest próbowanie nowych rzeczy i zwiedzanie nieznanych miejsc. Ale zanim to zrobisz wciśnij przycisk odpowiadający za funkcję GeoTag, aby mieć pewność, że znajdziesz drogę powrotną do miejsca, z którego rozpocząłeś nową przygodę. A jeśli natrafisz przypadkiem na ciekawą lokalizację, również możesz ją zapisać i powrócić do magicznego miejsca następnym razem.

 

6. To, to i jeszcze… to! (IFTTT)

Kontroluj swoje otoczenie i ulubione aplikacje za pomocą Kronaby i IFTTT. Zegarek Kronaby zadziała jako wyzwalacz, a wyniki zależą od Ciebie. Zaparz filiżankę kawy, otwórz drzwi garażu. Przeglądaj setki usług i stwórz własny spersonalizowany bunkier możliwości. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym trybie i technologii, śledźcie naszego bloga, wkrótce pojawi się o tym osobny artykuł.

 

Zegarki Kronaby połączenie koronka

 

Testujemy Kronaby w e-zegarki.pl!

Postanowiliśmy podjąć się testowania możliwości nowej marki prosto ze Szwecji. Na początku warto dodać, że były to luźno przeprowadzone próby najważniejszych funkcji, a samo użytkowanie zegarka odbywało się w naturalnych (nie laboratoryjnych warunkach). Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii to zostańcie jeszcze na chwilę…

Model do testów: Kronaby Apex 43mm

Smartphone: (android) Samsung Galaxy S10 Plus

 

1. Instalacja aplikacji

Aplikację możemy bardzo szybko ściągnąć bezpośrednio ze sklepów dostępnych na iOS, bądź Androidzie. Instalacja poprzez Sklep Play była całkowicie bezproblemowa. Sama aplikacja oczywiście jest w języku polskim. Dodatkowo możemy w niej znaleźć instrukcję obsługi do podłączonego z nią modelu zegarka.

 

2. Pierwsze połączenie i kalibracja

Aby móc się połączyć konieczna jest aktywacja modułu bluetooth, samo połączenie trwało niewiele ponad kilkanaście sekund. W dalszej części od razu rzucani jesteśmy w menu kalibracji, a dzięki prostym poleceniom zrobimy wszystko w przeciągu kilku minut (nam to zajęło niecałe 2 minuty!)

 

Połączenie i kalibracja

 

3. Dostosowywanie funkcji

Tutaj sprawa jest już troszkę bardziej skomplikowana, ale dalej nie jest to rzecz nie do przebrnięcia, wręcz przeciwnie – intuicyjne małe ikonki z dobrze dobranymi grafikami pomagają nam spersonalizować zegarek, a raczej jego bazę dowodzenia (aplikację). Działa to naprawdę sprawnie, a przypisanie odpowiednich funkcji do poszczególnych przycisków jest bardzo proste.

 

Screen z aplikacji

 

4. Powiadomienia filtrowane, cichy alarm, sterowanie muzyką i moduł bluetooth

Powiadomienia filtrowane pozwalają ustalać priorytety dla poszczególnych aplikacji, czy kontaktów. Ustawia się je bardzo szybko i intuicyjnie, funkcja ta może być bardzo potrzebna i wydaje nam się spełniać swoją rolę… trzeba jedynie nauczyć się schematów wibracji, na początku nie jest to takie klarowne i bezproblemowe. Mamy jednak nadzieję, że z czasem funkcja ta dostarczy nam sporo ułatwień i rzadziej będziemy sięgać po smartfon bez większej konieczności.

Cichy alarm działa bardzo dobrze, wibracje są subtelne… ale czasami mogą obudzić drugą osobę. Warto mieć to na względzie, gdyż zapewne jak się domyślacie wibracje choć lekkie są dosyć intensywne i gdy odłożymy zegarek np. na stolik i nie wyłączymy alarmu, może on po prostu z niego spaść.

Sterowanie muzyką to spore ułatwienie, ale też mała bolączka Kronaby, czasami działa ze sporym opóźnieniem, albo wcale… co jest spowodowane ze słabą optymalizacją dla chociażby Spotify. Liczymy jednak, że z czasem jakaś łatka naprawi drobne kłopoty Kronaby.

Moduł bluetooth powiedzmy sobie szczerze wpływa znacząco na pracę całego czasomierza, czasami mieliśmy wrażenie lekkich opóźnień względem poleceń, a raz straciliśmy połączenie na dobre. To jednak zrozumiałe, przy tak świeżych urządzeniach. Producent już zapowiedział poprawę funkcjonalności związanej z połączeniem via bluetooth w najbliższej aktualizacji.

 

Screen z apkikacji

 

Pozostałe funkcje i podsumowanie.

Dodatkowe i pozostałe funkcje działają całkiem dobrze, niestety jeśli chodzi o mierzenie kroków nie jesteśmy w stanie określić, czy działa to dosyć precyzyjne, ze względu na krótki czas użytkowania. Wygląda to jednak na pierwszy rzut oka bardzo dobrze.

Funkcja odnajdywania telefonu działa bardzo dobrze, a poszukiwanie zegarka jest jeszcze lepsze, dzięki dostępowi do mapy. Duży plus za takie rozwiązanie.

O trybie i funkcjach IFTTT będziemy pisać w osobnym artykule, musimy poświęcić tej strefie jeszcze trochę czasu, aby konkretnie opisać jak to wszystko hula.

Kolejnym plusem dla Kronaby jest zakładka "ustawienia", to tutaj znajdziemy filmy z poradnikami, skontaktujemy się z działem obsługi technicznej, czy odnajdziemy odpowiedzi na nasze pytania klikając w pole "porady i wskazówki".

Czy warto? Warto! Zegarki marki Kronaby Sweden to kwintesencja klasyki z duszą nowoczesności i najlepszych dostępnych technologii. Jakość wykonania to prawdziwy majstersztyk i nie da się przejść obok takiego czasomierza obojętnie. Poza tym zegarki te wyposażone są w paski z naturalnej skóry oraz szafirowe szkiełka, co jeśli mowa o zegarkach typu smartwatch nie jest już tak oczywiste.

Etykiety