Loading

Vostok #VEareONE 2022!

Całkiem niedawno pisaliśmy o przebiegu najnowszej edycji projektu VEareONE stworzonego kilka lat temu przez litewską markę Vostok Europe. Poprzednie edycje okazały się wielkim sukcesem, także apetyt na najnowszy zegarek rósł wraz z każdym etapem przedsięwzięcia. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat nowego czasomierza i poznać szczegóły akcji zapraszamy do lektury – zespół Vostok przy wsparciu swoich fanów stworzył prawdziwe arcydzieło!

 

Vostok Europe

 

 

Projekt stworzony przy pomocy fanów – VEareONE 2022

Czas pędzi nieubłaganie, czy tego chcemy czy nie. Nie ma co jednak rozwodzić się nad tym bardziej, w końcu nastał moment zakończenia kolejnej edycji projektu Vostok VEareONE. Litewska marka po raz kolejny zaprosiła swoich fanów do wspólnego projektowania nowego zegarka. Dwa miesiące temu rozpoczęto proces tworzenia unikatowego projektu, który odbywał się kilkuetapowo. To właśnie wierni fani i miłośnicy zegarmistrzostwa wybrali w głosowaniu komponenty dla nowej limitacji, po czym przystąpili do głosowania kolejno o mechanizm, wykończenie, tarczę oraz funkcję dodatkowe. Po zliczeniu wszystkich zebranych głosów brand postanowił od razu przedstawić wygląd końcowy wybranego projektu. Tegoroczna edycja była również pierwszą, w której zwyciężyły tak naprawdę dwa projekty, różnica głosów w wykończeniu wynosiła równo 36% dla wersji czarno-żółtej jak i biało-żółtej. Vostok Europe przedstawił szczegółowe dane i okazało się, że realna różnica między tymi dwiema opcjami wynosiła tylko jedną osobę. Na social mediach i stronach partnerów nie zabrakło komentarzy użytkowników, którzy cieszyli się i wspólnie debatowali nad finalnym projektem. Akcja ponownie połączyła ze sobą ludzi i dała odetchnąć nieco od codziennych światowych problemów jakie ostatnimi czasy nas otaczają.

 

 

 

 

Czas na Vostok Europe Energia! – baza pod limitowany zegarek

Nowe czasomierze VEareONE 2022 będą bazować na kolekcji Vostok Europe Energia. Jest to seria ekskluzywnych zegarków, które swoją charakterystyką idealnie wpisują się w ramy litewskiego brandu. Masywna koperta o szerokości 48mm wykończona jest żłobkowanym bezelem. Tym razem czeka nas jednak kilka nowości w tym głównie projekt tarczy. Sam środek tego właśnie elementu to projekt bazujący na klasycznym "skeletonie" – okrągły element pełny jest prześwitujących otworów, które odsłaniają mechanizm, pozwalając cieszyć oko jego pracą. Dekoracyjne i pieczołowicie dopieszczone elementy oraz podzespoły werku zachwycają szczegółami, a to sprawia że możliwość obserwowania pracy werka stanowi ogromną przyjemność dla każdego miłośnika zegarków. Hipnotyzujące staje się każde rytmiczne uderzenie wskazówki, praca całego mechanizmu to potęga technologii i ludzkiego umysłu. Wokoło szkieletu znajdziemy mocne indeksy godzinowe oraz długie wskazówki. To jeszcze nie wszystko, na odwrocie również zobaczymy wykończenie typu "open", pozwalające podziwiać wachnik mechanizmu w pełnej jego okazałości. Logo VEareONE znalazło się bezpośrednio na przeszkleniu, co również stanowi bardzo urozmaicony smaczek.

 

VEareone

 

 

Techniczna strona modelu VEareONE 2022

Zaczniemy od materiałów z jakich nowy model Vostok Europe został wykonany. Biorący udział w głosowaniu zdecydowali, że Special Edition VEareONE powstanie na cazie mocnego tytanu. Jest to materiał niezwykle lekki i supermocny, pozostając przy tym odpornym na wszelkie wstrząsy oraz czynniki zewnętrzne takie jak wilgotność, czy temperatura. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest zdecydowanie cecha hipoalergiczności – materiał jest nieszkodliwy dla skóry. Zdaje się, że to szkiełko wzbudzio sporo emocji podczas obecnej edycji. Po zliczeniu głosów i ogłoszeniu wyników, przedstawiono wybraną opcję – jest nią szkiełko mineralne K1, specjalnie utwardzane i profilowane. Dzięki temu zyskamy równowagę między ochroną przed zarysowaniami, a solidnym pęknięciem spowodowanym przykładowo upadkiem. Zegarek posiada również wysoką wodoodporność wynoszącą 30 ATM, co jest niesamowitym wynikiem. Na pokładzie nie zabraknie trytowego podświetlenia, które gwarantuje nieprzerwane emitowanie światła przez okres dwudziestu pięciu lat, przy czym jest również niezwykle skuteczne po zmroku i w całkowitych ciemnościach. Perełką każdego zegarka powinien być jego mechanizm. Tym razem nie będzie to klasyczny zegarek kwarcowy - wewnątrz konstrukcji znajdziemy mechanizm automatyczny z naciągiem NH72 produkowany przez japońską markę Seiko. Mechanizm ten oparty został na 24 kamieniach i posiada 41-godzinną rezerwę chodu. Sam werk wygląda bardzo estetycznie i dzięki wspomnianej formie ‘skeleton’ możemy podziwiać jego pracę.

 

Ostatnie smaczki – podsumowanie

Do każdego zakupionego zestawu z nowej edycji VEareONE 2022 producent dokłada paski, ale tym razem opcji jest sporo… i pasków również. Dla uproszczenia, każdy zestaw posiada przynajmniej jeden dodatkowy pasek skórzany oraz jeden silikonowy (w typowo sportowej odsłonie). Specjalna konstrukcja spięć Vostok zapewnia prostą i szybką wymianę w dowolnym momencie przy zastosowaniu dołączonego do pudełka narzędzia. Finalnie projekt prezentuje się wyśmienicie – znacząco odbiega formą i wyglądem od poprzednich edycji, co dodaje dużej dawki świeżości dla kolekcji Energia, która stała się bazą nowego modelu. My zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi kolekcjami męskich zegarków Vostok Europe takimi jak Gaz, Space Race, Anchar, Expedition oraz Lunokhod. Choć ostatnio Vostok prezentuje wyłącznie męskie zegarki nie zabraknie również czegoś dla kobiet! Damskie zegarki Vostok Europe to kolekcja Undine, o której napiszemy coś niebawem. Do następnego…
 

Etykiety