Loading

Zegarki w świecie tatuaży

W dzisiejszych czasach tatuaż stał się rzeczą powszechną, nie budzi on już tak skrajnych emocji i nie dzieli społeczeństwa na dwa obozy – zwolenników i przeciwników wprowadzania pigmentu pod skórę. Zmieniły się również realia samego tatuowania, rezerwacja dla więziennej celi już nie obowiązuje ;) Otwiera się coraz więcej nowych studiów, czystych, sterylnych wypełnionych ludźmi z pasją i ogromnym talentem – w końcu tatuaż to dzieło sztuki, obraz lub pewnego rodzaju przesłanie. Tatuaże stanowią na swój sposób ozdobę, permanentny obrazek do naszego codziennego wyglądu, dlatego warto dobierać również odpowiednie dodatki, które będą pasować do konkretnego stylu tatuażu. Skupimy się oczywiście na doborze zegarków pod konkretne "dziabki".

 

Wstęp do wyjątkowej sztuki - popularne style

 

Popularne style tatuażu

 

Zrobienie sobie tatuażu to zdecydowanie bardzo odważny i ekscytujący wybór. Dobór tatuażu to przede wszystkim kwestia indywidualna i pozostawimy ją Wam, no chyba że nie macie już miejsca na nowe dziarki. Na przestrzeni wieków tatuaże wytworzyły sobą bardzo obszerną historię – style były zależne od wiary bądź tradycji pochodzących z różnych zakątków świata. Starożytni Egipcjanie wykorzystywali tatuaże w celach rytualnych, Rzymianie zaś oznaczali swoich niewolników w celu ich identyfikacji. Tatuaże były stosowane w wielu formach. Dziś skupimy się na 10 najpopularniejszych stylach tatuażu i postaramy się dopasować do nich ciekawe czasomierze, które powinny w jeszcze większym stopniu podnieść poziom wizualnego odbioru dziarek, a także będą świetnym i niezawodnym dodatkiem.

 

Styl Tradycyjny

Prawdziwe początki wczesnych lat amerykańskiej historii tatuażu. Tatuaże w tym stylu charakteryzują się prostym wyglądem, podobnym do clipart'ów. Jest to wynikiem ery, z której sam nurt pochodzi. Wyobraźmy sobie przykładowo motocyklistę z rękawami wypełnionymi wspomnieniami z podróży, czarne linie, jednolitą czerwień, zieleń i żółć. Ogólna tematyka tatuażu uderza we wzory zwierząt, czaszek, obiektów i pojazdów oraz pin-up.

 

Styl Tradycyjny

 

Wybór odpowiedniego zegarka dla takiego stylu wbrew pozorom nie jest dużym wyzwaniem. Z wielką przyjemnością prezentujemy markę Doodle, która posiada ogromną liczbę ciekawych i bardzo dobrze wyglądających czasomierzy, utrzymanych w rewelacyjnym stylu, idealnie komponujących się z naszym tatuażem. Wzorów jest naprawdę sporo, więc bez problemu znajdziemy coś pod swoją dziarkę ;)

Tatuaże Neo-tradycyjne

Popularny styl tak zwanej "starej szkoły", który przeszedł ewolucję dodając nutkę nowoczesności. Kontury pozostały grube, kolory nasycone, zmianie uległa technika tatuowania, umożliwiająca uzyskanie efektu "3D".

Nowe tatuaże z niebywałą jakością przeniosły starą tematykę na całkowicie nowy poziom sztuki!

 

Tatuaże Neo-tradycyjne

 

Przy wyborze czasomierza pod ten konkretny styl można delikatnie powstrzymać się od mocnej kolorystyki, aby nie przyćmić naszego arcydzieła. Dobrze sprawdzą się tu modele na paskach w kolorach brązu lub granatu. Tarcza nie powinna być zbyt ekstrawagancka, ale także niezbyt klasyczna. Idealnym według nas wyborem może być Timberland TBL.15266JSU/03 Rutherford. Powinien on idealnie wpasować się w styl tatuażu i bardzo dobrze wyglądać na naszym nadgarstku.

 

Czasomierz dopełnieniem tatuażu

 

Styl realistyczny

Styl zarezerwowany dla tatuażystów o wysokim poziomie umiejętności, potrafiących idealnie odwzorować obraz na ludzkiej skórze. Pozostałe style tatuażu starają się przerysowywać reprezentowaną postać, podczas gdy styl realistyczny wiernie naśladuję wzorcową formę. Dobrze wykonany tatuaż może być perełką w estetyce kompozycji. Często wybierany styl dla tatuaży upamiętniających ważne dla nas osoby, ulubione postacie na przykład z filmów, czy seriali, a także zwierzęta.

 

Styl realistyczny

 

Takie tatuaże idealnie podkreśli srebro, najlepiej wybrać zegarek na bransolecie klasycznej lub mesh. Kolor tarczy możemy dobrać osobiście pod kątem wykorzystanych barw w naszej dziarce, bądź jeśli tatuaż jest czarno-biały pokierować się własnym upodobaniem. Naszym zdaniem zegarek Citizen CA4420-81 E mógłby w zupełności unieść szczegółowość obrazka, bez przyćmienia jego piękna.

 

Kolor tarczy zegarka a styl tatuażu

 

Styl ilustracyjny

Połączenie realizmu z cechami tatuaży "oldchoolowych". Bogate, żywe i nasycone kolory oraz grube kontury delikatnie przeplatane realistycznym cieniowaniem sprawiają, że tatuaże ilustracyjne posiadają bogatą głębię. Sam obrazek przypomina wyglądem grafikę rodem wyrwaną z powieści. Styl mocno ekspresyjny, przedstawiający zabawny i kolorowy świat.

 

Styl ilustracyjny

 

Na widok takich dziabek przychodzą nam do głowy wyłącznie dwie marki – wspomniane wcześniej zegarki Doodle oraz kolekcja barwnych, lecz z zachowaniem umiaru Ice Watch'y. Doskonały wybór, aby podkreślić urok ilustracji, a do tego świetny gadżet codziennego użytku. Nic tylko brać!

 

Doodle - barwne kolekcje

 

Tatuaże plemienne i tribale

Styl inspirowany rdzennymi członkami świata. Korzenie sięgają wysp polinezyjskich oraz Afryki Północnej. Zazwyczaj charakteryzuje się dużymi, geometrycznymi wzorami, łączącymi się z wieloma częściami naszego ciała. Tatuaże posiadają mnogość solidnych, czarnych kształtów i linii. Kompozycja ma tutaj spore pole, ilość, wielkość i kształt wzorów nie ma praktycznie limitu. Tatuaże te mają zazwyczaj ogromne znaczenie. Za ich pomocą tatuażyści przedstawiają na skórze konkretne wartości, bądź cechy. Plemienne wzory mogą utożsamiać się z pewnymi przeżyciami, osiąganiu postawionych celów, wiązać się z ogólnym pojęciem rodziny, a także świadczyć o pochodzeniu.

 

Tatuaże plemienne i tribale

 

Do tego typu tatuaży praktycznie większość modeli zbliżonych do klasyki będzie pasować świetnie. Jedynym wyznacznikiem dopasowania może być stonowana kolorystyka. Wybór dowolny, pasek, czy bransoleta, srebro czy czerń, a może złoty kolor? Czemu nie. Dobrze sprawdzą się jednak zegarki bardziej masywne, może coś ze stajni marki POLICE, radę dadzą także zegarki Timberland i oczywiście wszelkie G-Shocki od japońskiego producenta Casio. Te najlepiej wybrać w kolorze czarnym... cudo!

 

Stonowana kolorystyka

 

Tatuaż japoński

Historia japońskich tatuaży sięga 10 000 lat przed naszą erą. Tradycyjnymi tatuażami z Japonii są horimono oraz irezumi, które pochodzą z okresu między 300 rokiem p.n.e. oraz 300 r n.e, z ery Yayoi. Tatuaże utrzymane w tym stylu charakteryzują się naśladowanie dużych, drzeworytowych dzieł sztuki o mocnym nawiązaniu do japońskiej kultury. Są to ogromne dzieła sztuki, które obejmują duże partie ciała, ramiona, tułów, pełne rękawy. Zazwyczaj możemy spotkać się ze skomplikowanymi postaciami smoków, a także kwiatów oraz wzorów mieszanych. Warto zaznaczyć również, że obecnie tatuaże w Japonii nie są postrzegane jako rzecz powszechna, a wręcz narzuca się pewne ograniczenia ludziom, którzy je posiadają. Wpływ na takie postrzeganie mają oczywiście mafie z Yakuzą na czele, której członkowie noszą monstrualnych wielkości tatuaże właśnie w tym stylu.

 

Tatuaż japoński

 

Doodle, Doodle i jeszcze raz Doodle! Włoska marka stworzyła kilka modeli, które wzorowane są japońską stylistyką. Dwa czasomierze to prawdziwe perełki w tym zestawieniu – Street Fighter Mood DO42003 oraz Street Fighter Mood DO42002. Tygrys i smok, czego chcieć więcej ;) Piękne!

 

Marka Doodle

 

Watercolor

Technika nazywana pseudo-akwarelową, naśladująca gładkie, pluszowe pociągnięcia pędzla. Styl pozbawiony praktycznie całkowicie konturów. Kolory tworzą mieszankę wraz z naturalną skórą, a cała struktura przypomina wyglądem chmury, delikatne i luźne. Dzieła powstające w tym stylu mają cechę surrealistyczną i poetycką, jakby tworzyły mgliste, ale piękne marzenia.

 

Watercolor

 

Delikatność to cecha jaką powinniśmy wyszukiwać w zegarkach podczas zakupu pod ten konkretny styl tatuażu. Mimo licznych kolorów, tak lekkie tatuaże nie powinny zostać zasłonięte kurtyną błyszczącego, mieniącego się zegarka! Jeśli chcemy pójść w kierunku sportowych zegarków z gumowym paskiem można wybrać coś z Ice Watch'y, oczywiście najlepiej wybierać lekki róż, błękit lub subtelną biel. Można również pójść w klasykę i sięgnąć przykładowo po markę Rosefield – model SHPWR-H32 to istne cudo, zegarek prosto z sennych marzeń ;)

 

Styl tatuażu

 

Blackwork

Czarne tatuaże wyglądają wyjątkowo odważnie i agresywnie. Epoka poświęcona całkowicie zatatuowanym ciałom. Główną ideą tego stylu jest nakładanie czarnego koloru na część ciała, tworząc zazwyczaj symetryczne, bądź powtarzające się obrazy lub wzory. Wygląda to naprawdę imponująco i przykuwa wzrok, naprawdę solidnie! Popularnymi technikami jest przykładowo tatuowanie "Mandali", które zyskały dość sporą popularność. Blackwork znajduje się pod silnym wpływem tatuaży plemiennych z wyraźnie zaznaczonymi Newschoolowymi szczegółami.

 

Blackwork

 

Tutaj najlepszym wyborem może okazać się coś mocno kontrastującego. Doskonałym wyborem może być po prostu biel, będzie to rozwiązanie pewne i zagwarantuje nam również pewnego rodzaju "mobilność" względem naszych kreacji. G-Shock GBD-800-7ER to jeden z takich wyborów... polecamy gorąco!

 

Styl mocno kontrastujący

 

Dotwork

Jest to rodzaj wykonywania tatuażu, którego wzór tworzony jest za pomocą wydziabanych na skórze kropek. Często korzysta się również z pełnych i grubych kresek konturowych. Choć z pozoru może wydawać się to proste – jest to bardzo trudne i delikatne zadanie dla każdego artysty. Kropki rozmieszczone w idealnej odległości od siebie pozwalają uzyskać wrażenie głębi. Jest to technika pseudo-cieniowania, unikalna i występująca praktycznie tylko w tym stylu. Dotwork wykorzystywany jest przeważnie we wzorach o geometrycznych kształtach, jednak bardziej doświadczeni tatuatorzy mogą naśladować tradycyjne tematy za pomocą tej techniki.

 

Dotwork

 

Do tego stylu pasuje bardzo dużo zegarków i ciężko jednogłośnie polecić coś konkretnego. Wszystko zależy od wzoru, jeśli jest większy i bardziej rozbudowany możemy pokusić się o zegarek w kolorze srebrnym lub stalowym, bransoleta typu mesh też będzie dobrze dopełniać się z całością – zegarki marki Bering to bardzo dobra jakość w stosunku do ceny, więc warto się im przyjrzeć bliżej. Dla wzorów bardziej delikatnych idealnie spisze się marka Cluse – również oferująca szeroki asortyment, szczególną uwagę należy zwrócić na pasek, najlepszym wyborem będą ciemniejsze kolory – odcienie brązu, szarości lub zwykła czerń.

 

Zegarek dopełnieniem tatuażu

 

Skrypt

Bardzo popularny i powszechnie znany styl tatuowania. Polega on na przeniesieniu napisu w formie sentencji, bądź tekstu na skórę. Nie należy on jednak do technik prostych w wykonaniu i nawet najlepszym tatuatorom może przysparzać nie lada problemów. Najważniejszym czynnikiem końcowego odbioru skryptu jest odpowiedni dobór czcionki do tego co chcemy wyrazić swoim tatuażem.

 

Skrypt

 

Pełna dowolność dozwolona! Zazwyczaj skrypty są ukryte pod ubraniem, a nawet jeśli nie (na przykład na przedramieniu) to nic nie stoi na przeszkodzie wyboru zegarka, który po prostu nam się podoba. Napis nie jest obrazem do podziwiania, ma on na celu przekazanie pewnych wartości, uwiecznienie imion bliskich nam osób, lub po prostu odzwierciedlać naszą osobowość. Dlatego właśnie uważamy, że nie ma sensu doszukiwać się tutaj modelu "idealnego" ;) Wybierajcie coś może was wyrazić w jaki sposób tylko chcecie!

 

Pióro, płótno, wyobraźnia

Podsumowując ten artykuł pragniemy zaznaczyć, iż zegarki zaprezentowane dla poszczególnych stylów to wyłącznie nasza subiektywna propozycja. Nasze ciało, nasza skóra jest dla tatuażu, tym co płótno dla obrazu, elementem nieodzownym, a co zostanie na nią naniesione staje się praktycznie niezmazywalne... dlatego rozważmy dokładnie co powinno się na nim znajdować i czy będzie to coś z czego przyjdzie nam się cieszyć całe życie. Dopiero później zajmijmy się doborem fajnych dodatków, w tym jakiegoś wystrzałowego sikorka ;)

Jeśli jednak macie już dziary i chcecie do nich coś dobrać, mamy nadzieję że lektura była miłą przeprawą, wpadajcie do nas i przeglądajcie ofertę. Do następnego!

 

Pióro, płótno, wyobraźnia

Etykiety